Orafol Renkli Araç Kaplama Şovuyla Sign İstanbul’da Fark Yarattı

Orafol Renkli Araç Kaplama Şovuyla Sign İstanbul’da Fark Yarattı

4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Orafol Türkiye, yeni ürün gruplarının tanıtımını yaparken, aynı zamanda renkli bir şov ile araç kaplama uygulamaları gerçekleştirerek ziyaretçilerden oldukça fazla ilgi topladı. Biz de fuara dair bilgi almak üzere Orafol Türkiye Pazarlama Sorumlusu Sibel Kartal Telli ile görüştük.

Fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Uzun yıllardır Sign İstanbul Fuarı’na katılıyoruz. Sektörde bulunan firmalarla tanışmak ve iletişim kurmak adına Sign İstanbul Fuarı’nın iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Önceki yıllara nazaran bu sene hem fuar ziyaretçilerinin hem de standımıza gelen misafirlerin yoğunluğu açısından oldukça memnun kaldık. Orafol olarak fuarda tanıtımını yaptığınız çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz? Geçen yıl olduğu gibi bu sene de standımızda farklı ürünler sergiledik. Çift taraflı altın ve gümüş dijital baskı folyosu başta olmak üzere kesim ürünleri, tuğla folyosu, translucent ürünler, duvar folyosu, sökülebilir ve kolay uygulanabilir ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdik. ORATINT cam filmlerinin farkını göstermek adına misafirlerimizin ısı ölçümü yapmalarını sağlayacak bir sunum hazırladık. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı ziyaretçilerimizden ürünlerimiz ile ilgili olumlu geri dönüşler aldık. Ayrıca geçen yıl Sign İstanbul Fuarı’nda lansmanını yaptığımız Branda Ekleme Bandı ile oldukça geniş kullanım alanı olan yüksek performans içeren farklı bant çeşitlerimizi de sergiledik.

Fuarda ayrıca bir araç kaplama şovu gerçekleştirdiniz. Bu etkinlikte Orafol’un hangi ürünleri kullanıldı?

Araç kaplama etkinliğimiz ziyaretçiler tarafından çok beğenildi. Araç kaplama folyoları ile ilgili genel bilgiler, ORACAL 970 Araç kaplama serisi uygulamaları ile zenginleştirildi. Araç kaplanırken ziyaretçilerde hem ürünü tanıma hem de araç kaplama hakkında merak ettiklerini sorma imkanı buldu. Aracına değer veren sürücüler için boya yerine kaplama tercih etmenin sağladığı faydalar hakkında bilgiler verildi.

Yıl içerisinde düzenlediğiniz araç kaplama etkinlikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Eğitimlerimizde öncesinde ORAFOL’un araç kaplama ve dijital baskı ürünleri hakkında bilgi veriyor; sonrasında kaplama öncesi, kaplama teknikleri ve kaplama sonrası bakım gibi detaylara değiniyoruz. Bizim için, bu eğitimlerde katılımcıların araç kaplama ile ilgili doğru bilgileri almaları kadar seminer esnasında öğrendiklerini uygulama şansına sahip olmaları da bir o kadar önemli. Bu sebeple eğitimlerimizi küçük gruplar halinde gerçekleştiriyoruz. Küçük gruplar halinde yaptığımız için maalesef katılamayanlar olabiliyor. Bu sebeple eğitim tarihlerini olabildiğince kısa tutmaya gayret ediyoruz. Bir sonraki ORAFOL Araç Kaplama Semineri 8 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Araç kaplama eğitimlerimizi 2018 yılında da üzerine katarak düzenlemeye devam edeceğiz.Bu içerik 1592 defa okundu.