PowerJet UV ve Tişört Baskı Çözümleri ile Sign İstanbul’daydı

PowerJet UV ve Tişört Baskı Çözümleri ile Sign İstanbul’daydı

Fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Sign İstanbul 2017 Fuarı için sektörün en rağbet gören fuarı demek yerinde olur. Bu fuarın en büyük avantajı, kuşkusuz aynı anda birçok sektöre hitap etmesidir. Böylece birçok farklı sektörden katılımcı ve ziyaretçi kabul eden bir fuar. Biz de promosyon sektörü için UV baskı ve T-shirt baskı makinelerimizi, UV ve tekstil baskı boyalarımızı ve WHITERIP baskı programımızı sergiledik. Fuar POWERJET için çok verimliydi. Makinelerimizin İtalyan olması, üreticilerimizin ve bizim ekip olarak baskıyı çok iyi bilmemiz, hatta makinelerimizdeki farklı üstünlükler, boyalarımızın ve haliyle baskılarımızın kalitesi sayesinde ziyaretçilerimizden haklı övgüler aldık.

Fuarda tanıttığınız çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz? Sign İstanbul ziyaretçilerinin ürünlerinize ilgisi nasıldı?

SIGN İstanbul 2017 Fuarı’nda sergilediğimiz çözümlerin tamamı İtalyan malı. Yani, baskıyı bilen, yıllardır gerek serigrafi ve gerekse tekstil baskı sektöründe bulunan tecrübeli üreticilerin makineleriyle Türkiye ve yakın ülke pazarlarına cevap vermek gayretindeyiz. Ürünlerimizin özellikleri ve kullanıcılarına sundukları avantajları sıralarsak: UV baskı makinelerimiz Beled, Eagle 60, Eagle 70, Eagle 100, Eagle XL olmak üzere farklı baskı alanı ölçüleri sunan model çeşitliliğine sahiptir. İhtiyaca göre sunabileceğimiz 4 farklı UV boya çeşidi ve hatta Hybrid boya seçeneği mevcuttur. Beled modeli, 30 cm. yüksekliğe basabilen dünyadaki tek makinedir. Eagle grubu 25 cm. yüksekliğe basabilmektedir ve Eagle grubunun kanat dizaynı sayesinde, 3 tarafı açık olan tablaya tabla ölçüsünden daha büyük ürünü serebilme imkanı elde edilir. Aynı özellik sayesinde, baskı devam ederken basılan malzemeyi tabladan alıp yerine yeni ürünü serebilirsiniz. Makineler, 2 adet UV LED ile güçlü kurutma imkanı, beyaz ve renkleri aynı basabilme, Lak basabilme özelliği, 3 boyutlu kabartma (geleneksel kabartmanın yanı sıra, her tarafı gri tonlamaya göre kabartma), isteğe bağlı özel çözümler üretebilme esnekliği sunmaktadır.

Tekstil / T-Shirt baskı makinelerimiz ise tek bir tabla ile 3 farklı ölçü elde edilebilen dünyada rakibi olmayan dizayna sahiptir. T-Shirt sermek ve baskıyı almak için tabla değiştirmeden, zaman kaybetmeden, ardı ardına baskı yapılabilir. Baskı ve bakım maliyetlerinde en ekonomik makine olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Koyu renkler üzerine beyaz ve renkli boyaları birlikte basma imkanı sunar. Bu da baskı süresini ve tuşeyi azaltır. 3 adet A3 ve 2 adet 42 x 55 cm. basabilme imkanı ve fiyatıyla emsalleri arasında rakipsiz bir makinedir. Eagle TX 60 modeli, 60 x 150 cm. baskı alanlı alternatif modelimizdir. Ziyaretçilerimizin ürünlerimize olan ilgisi çok fazlaydı. Özellikle makinelerimizin Çin ve Singapur gibi Uzakdoğu menşeli olmamaları, makine ve RIP programının dahi İtalyan olması ziyaretçileri çok memnun etti. Fiyatlarımız açısından da bizim ürünlerimizin Uzakdoğulu ürünlerden çok fazla pahalı olmaması ilgiyi daha da fazla arttırdı.

Fuarı ziyaret eden sektör temsilcileri ile yaptığınız görüşmelere istinaden, sektörün geleceğini nasıl görüyor ve değerlendiriyorsunuz?

UV baskı sektörü hızla gelişiyor. 3-4 yıl önce ucuz fiyatlarla piyasaya giren Uzakdoğulu makinelerden, hatta marka olup da pratikte kaliteli olmayan makinelerden dili yanan kullanıcılar şimdi daha profesyonel düşünüyorlar. Biz de satın almadan önce araştırmalarını çok iyi yapmalarını tavsiye ediyoruz.Bu içerik 1905 defa okundu.