Alfa Lazer Sign İstanbul’da Shockline Transfer Kağıtları ile Yoğun İlgi Topladı

Alfa Lazer Sign İstanbul’da Shockline Transfer Kağıtları ile Yoğun İlgi Topladı

4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul Fuarı’na katılan Alfa Lazer, geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, fuarda öne çıkardığı Shockline transfer kağıtları ile yoğun ziyaretçi topladı. Biz de fuar vesilesiyle bir araya geldiğimiz firma ortaklarından Selim Coşarcan ile görüşerek fuarla ilgili değerlendirmelerini aldık.

Fuara dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz?

Bu fuar beklentimizin oldukça üzerinde geçti. Geçen seneye oranla zamanlamasının daha iyi olması gelen ziyaretçi sayısını olumlu etkiledi diye düşünüyorum. Diğer taraftan fuarın Çarşamba günü de katılarak 5 güne çıkartılması pek bir getiri sağlamadı. Bizim açımızdan yeni ürünlerimizi sergilemek için çok güzel bir fırsat oldu. Özellikle de yeni transfer kağıtlarımızı müşterilerimize uygulamalı olarak tanıtabildik. Yeni teknoloji geniş ebat ürünlerimizi de uygulamalı anlatmak çok daha verimli oluyor, onları da fuarda gösterebildik.

Alfa Lazer olarak fuarda tanıtımını yaptığınız çözümler hakkında bilgi alabilir miyiz?

En çok ilgi her zaman olduğu gibi ileri teknoloji transfer kağıtlarınaydı. Özellikle de her türlü tonerli yazıcıyla kullanılabilen ve kumaş ayırt etmeden koyu renkliler de dâhil bütün kumaşlara kendi kendini dekupe ederek baskı yapan Flex-Soft ürünümüz herkesin ilgi odağı oldu. Bunun dışında yer değiştirilebilir sök-tak folyolar ve yeni jenerasyon mıknatıslı ürünler de oldukça büyük ilgi çekti.

Shockline transfer kağıtlarının özellikleri ve avantajları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Shockline transfer kağıtları piyasadaki muadillerine oranla daha yumuşak, daha dayanıklı ve renkleri daha doğru aktarıyor. Kurumsal logoların renklerini bire bir tutturabiliyorsunuz. Bütün bu avantajlarının yanında fiyatı da kalitesini göz önünde bulundurunca çok makul seviyelerde kalıyor.

Standınızda tanıtımını yaptığınız diğer ürün grupları hakkında da bilgi alabilir miyiz?

Zaten bildiğiniz üzere bizim 200’ü aşan, hatta değişik ebatlarını da işin içine katarsak 1000’e yakın ürünümüz bulunuyor. Geniş ebatta hangi tür mürekkep kullanırsanız kullanın istediğiniz ürünü bizde bulabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse müşteri fotoğraf kağıdı alacaksa, yazıcısı pigment mürekkep de kullansa, dye mürekkep, latex, UV, solvent ve eco-solvent de kullansa bizde hepsine göre fotoğraf kağıdı mevcut. Hatta tek bir çeşit de değil, farklı gramaj ve parlaklık alternatifleri de sunuyoruz. Bu çeşitliliği sırf fotoğraf kağıtları için değil, bütün ürünlerimiz için uyguluyoruz. Müşterilerimiz daha az fire versin diye birçok da ebat sunuyoruz. Örneğin 5mm Fotoblok stokumuzda 7 ayrı ebatta bulunuyor.

Sektöre iletmek istediğiniz bir konu var mı?

Benim tavsiyem çok fiyat kırılmaması yönünde. Özellikle baskıcılar ve reklam üreticileri birbirlerinin müşterilerini kazanmak için devamlı fiyat kırıyor ve bu da maalesef sektörümüzün karlılığını çok kötü etkiledi. Bir ton iş yapılıyor ama çok küçük paralar kazanılıyor, hatta bazen zarar bile ediliyor. Bu kar marjlarıyla kullanılan KGF ve KOSGEB kredilerinin, ertelenen ve yapılandırılan vergi borçlarının geri ödenmesi gerçekten çok zor görünüyor. Bütün firmaların çok iş yapmak yerine karlı iş yapmaya odaklanması gerektiğini düşünüyorum. Tabii firmalar da haklı olarak kısa vadede bir hareket getirmek istiyor fakat bu fiyat politikaları orta ve uzun vadede çok büyük zarar getiriyorBu içerik 1789 defa okundu.