Röplast Sign İstanbul 2017 Fuarı’nda Hexaboard Panellerini Tanıttı

Röplast Sign İstanbul 2017 Fuarı’nda Hexaboard Panellerini Tanıttı
4-8 Ekim tarihleri arasında Tüyap’ta düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Röplast, reklam sektörlünün ihtiyaç duyduğu panel ürünlerini tanıttı. Biz de bu vesileyle Röplast Genel Müdürü Cem Ayten ile konuştuk.


Sign İstanbul Fuarı’na dair genel görüş ve izlenimlerinizi alabilir miyiz? Bu yıl fuarda ilk defa lanse ettiğiniz çözümler oldu mu?

Güzel bir organizasyondu, firmamız için faydalı geçtiğini söyleyebilirim. Ziyaretçiler, sayısal anlamda orta düzeydi, ancak daha yüksek katılıma ulaşılması için çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yurtdışı ziyaretçi ve katılımcı sayısının arttırılmasının karşılıklı fayda anlamında daha iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum. 20mm Honeycomb malzememizden yüzeyi laminant kaplı zemin malzemesini ilk defa lanse ettik. Halihazırda piyasada kullanılan suntalam opsiyona göre yarı oranda, MDF opsiyona göre 1/3 oranda hafif olan bu ürün, bu özelliğiyle çok ilgi topladı.

Fuarda tanıttığınız ürünlerinizin özelliklerinden ve kullanıcıya sunduğu avantajlardan bahsedebilir misiniz?

Honeycomb Panel, içerisindeki bal peteği seklindeki çekirdek ve her iki yüzeyindeki mekanik özellikli thermoplastik içerikli kompozit folyo ile sandviç yapıdadır. Folyo diye adlandırdığımız layer katmanı PP, PC, WPC, FRP, vb. farklı malzemelerden oluşabiliyor. Reklam sektörü için geliştirdiğimiz, standardize ettiğimiz plakalar 5mm, 10mm ve 20mm şeklinde üç farklı kalınlıktan oluşmaktadır. Özel proje siparişlerinde çekirdek kalınlığını 4mm’den 22mm’e kadar, layer kalınlıklarını 0.2mm’den 2mm’e kadar farklı kalınlıklarda üretebilmekteyiz. Plaka boyutları maksimum 2100mm en ve 12000mm boy ölçülerine göre istenilen ölçüde üretilebilmektedir. RAL katalogundaki bir rengi özel olarak müşterilerimiz için üretebilmekteyiz. Yine plakanın iki yüzeyi ve çekirdeği farklı renklerde yapılabilir. Bu tip özel üretimlerin minimum üretim miktarı 1000m2’den başlamakta olup özel renklere göre fiyat ve minimum sipariş miktarı anlamında değişiklikler gösterebilmektedir.

Tüm plakalarımızda korona tabakası bulunmaktadır. HexaBoard’un yüzeyine direkt UV dijital baskı ve serigraf baskı yapılabilmekte olup dijital baskı folyo ve ofset baskı folyo ve karton sıvamaları malzemenin yüzeyine yapılabilmektedir. Ayrıca malzememiz, lazer, CNC Router, testere, vb. kesim aletleri ve kalıpla keserek işlenebilir. Geri dönüştürülebilir, yenilikçi bir malzeme olan HexaBoard’u kullanarak, satış noktası, fuar ve aktivite stantları, mağaza içi raf ve reyon görsel giydirme, iç ve dış mekan görsel pano ve benzeri reklam ürünlerini üretilebilir.Bu içerik 2607 defa okundu.