MS ve Dover Sign İstanbul’daydı

MS ve Dover Sign İstanbul’daydı

Dover-MS Printing Solutions ortak katıldığı Sign İstanbul Fuarı’nda JP4 dijital baskı makinesini sergiledik. Kağıda transfer ve doğrudan tekstil dijital baskı uygulamaları yapılan stantta, firmanın reklam ve bayrak baskı uygulamaları sergilendi. MS asıl olarak direkt tekstil ve transfer kağıt üzerine su bazlı mürekkeple baskı alanında faaliyet gösterdiklerini dile getiren MS Printing Solutions Türkiye Satış Yöneticisi Yaşar Uzun fuarla ilgili şunları söyledi: “Standımızı genellikle küçük ölçekli ve plotter müşterileri ziyaret etmiş olmasına rağmen, deneme ve teklif istekleri oldu. Ancak ilgi ve satış beklentimizin altında oldu.”

180 cm baskı enindeki JP4 dijital baskı makinesi, artık 320 cm eninde de üretiliyor. Stantta sergilenmeyen ancak ziyaretçilere tanıtımı yapılan sanayi tipi makineler de su bazlı mürekkep ile çalışmakta olup blanketli, direkt tekstil ve transfer kağıt baskısına uygun çoklu geçiş (JP6, JP7 ve JPK EVO) ve tek geçişli (LaRio) dijital baskı makineleridir. Düşük kapasiteli, plotter ve sanayi tipi arası, geniş en (320 cm) transfer dijital baskı makinesi Türkiye’de ilk defa tanıtıldı.

Uzun sözlerine şu şekilde devam etti: “Kapasitelerini büyütmek isteyen ve dolayısıyla bizim sanayi tipi dijital baskı makinelerine ilgi gösteren girişimcilerde, piyasalardaki durgunluk ve belirsizlikten dolayı yatırımlarını 2018’e erteleme eğilimini gözlemledik.”Bu içerik 2084 defa okundu.