16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:30
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Ekim 2017 Perşembe 09:24

Solvetex Dijital Baskı Kumaşları Sektöründe Liderliğini Sürdürüyor

Portföyünde bulunan 50 çeşit kumaş ile dijital baskı sektörünün tekstil bazlı reklam uygulamalarına yönelik üretimlerini sürdüren ve her yıl yaptığı yatırımlarla üretimlerini genişleten Solvetex, dünya çapında da yaygın olarak bilinen bir marka.
Solvetex Dijital Baskı Kumaşları Sektöründe Liderliğini Sürdürüyor

Portföyünde bulunan 50 çeşit kumaş ile dijital baskı sektörünün tekstil bazlı reklam uygulamalarına yönelik üretimlerini sürdüren ve her yıl yaptığı yatırımlarla üretimlerini genişleten Solvetex, dünya çapında da yaygın olarak bilinen bir marka. Biz de hem Solvetex’in yakın dönem faaliyetleri hakkında bilgi almak, hem de sunduğu yeni ürünleri öğrenmek için firmanın Genel Müdürü Mehmet Efe ile görüştük.

Her yıl pazara yenilikçi ürünler sunan Solvetex, bu üretimleri ile dünya çapında da bir marka haline geldi. Son bir yıla baktığımızda, firma olarak faaliyetlerinizden kısaca bahseder misiniz?

Solvetex olarak 50 çeşit kumaş ile dijital baskı sektörünün farklı alanlarına hizmet veriyoruz. Ar-Ge departmanımız sürekli yeni kumaş üzerinde çalışma yapıyor ve piyasaya kumaş sunmaya devam ediyoruz. Ürün çeşitliliğimizin artması sebebiyle kapasite artışını gerçekleştirmek durumunda kalıyoruz. 2018 yılına mevcut kapasitemizi ikiye katlayarak girmeyi planlamaktayız. Pazar olarak sadece Türkiye iç piyasasını düşünmüyoruz; hedefimiz tüm dünyaya ürün satmak. Bu hedefe ulaşmanın yolu ise uluslararası normlara uygun sürdürülebilir ürün üretmekten geçmektedir. Bu bilinç ve marka sorumluluğu ile hareket ettiğimizde başarıyı yakalayabiliriz.

Solvetex sektörde iyi bilinen başarılı bir marka. Markanızın bu başarısını neye bağlıyorsunuz?

“Önce güven satmak” Solvetex’in ilk ilkesidir. Satılan ürünün her zaman stabil olmasına ve sürdürülebilir olmasına önem vermekteyiz. Teknik tekstil kumaşlarımız ile çok hassas baskı gerektiren dijital baskı sektörünün farklı alanlarına hizmet vermekteyiz. Marka olmak ekip çalışmasıyla mümkün olmaktadır. Bu başarı, Ar-Ge, üretim, satış ve geri hizmetle yakalanabilir. Dünyayı takip edip sektörel beklentilere cevap verebilmek için gece gündüz aralıksız çalışmaktayız. Solvetex olarak, portföyümüzdeki ürünlerle yetinmeden ekibimizi devamlı dinamik tutuyoruz. Müşterilerimizi iş ortağı olarak gördüğümüzden dolayı Kazan-Kazan ilkesine önem vermekteyiz.

Mevcut ürün portföyünüz hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? Ürünleriniz hangi sektörler tarafından kullanılıyor?

Portföyümüzde dijital baskı sektöründeki Süblime, Latex, Uv, Solvent, Eco Solvent, Dye ve Pigment baskı yapan makine ve tekniğine uygun kumaşlar bulunmaktadır. Bayrak sektörü bizim için lokomotif sektördür. Reklam, canvas tablo, gergi tavan, duvar kağıdı, albüm ve fotoğraf, iç dekorasyon sektörü ürünlerimizi kullanmaktadır.

Yakın zamanda sektöre sunduğunuz yeni ürünler neler?

Reklam sektörünün kullandığı ışıklı kumaş çeşitlerimize önem vermekteyiz. Işıklı kasalarda kullanılan dört farklı kumaşa ilave olarak en son KS047 kodlu strech özelliğine sahip kumaşımızı piyasaya sunmak üzereyiz. Bayrak ve reklam sektörünün süblime baskıda kullandığı ışıklı kumaş üretiminin Ar-Ge çalışmalarında son aşamalara gelmiş bulunmaktayız. Display ve roll-up üretiminde kullanmak amacıyla arkası gri ve arkası siyah kumaşımız ve canvas tabloda kullanılan arkası yeşil kumaşımızı piyasaya sunduk. Walltex serisi içerisinde yer alan duvar kumaşında arkası beyaz ve siyah olan kumaşlar kullanılmaya başlandı. Walltex serisinden bir başka kumaşımızı da piyasanın hizmetine sunmak üzereyiz.

Yaptığınız yatırımlarla, ihracat oranlarınızı da her geçen yıl artırıyorsunuz. Üretiminizin ne kadarını iç piyasaya ve dış pazara tedarik ediyorsunuz?

İhracat sadece Solvetex’in değil her işletmenin temel hedefi olmalı görüşündeyiz. Türkiye’de kurulan işletmeler hangi şehire ürün satacakları yerine dünyadaki hangi ülkelere satış yapabiliriz diye düşünüp buna göre yatırım yapması gerektiği kanatindeyiz. Bizim hedefimiz satışımızın en az %51’ni ihracat yapabilmek. Bu hedefe ise adım adım yaklaşıyoruz. Satışımızın %30’unu dünyanın 50 ülkesine ihracat yapmaktayız ve ihracat trendimiz yukarı doğru seyretmektedir. Bu ise markamıza duyulan güveni göstermektedir.

Yurtdışında da pek çok fuarı takip ediyorsunuz. Bu fuarlarda sektörün Solvetex ürünlerine gösterdiği ilgi nasıl?

Uluslararası fuarlar; sektörün beklentilerini görmek ve yeni ürünleri incelemek açısından önemli, bu sonuçlardan kendimizin nerede hangi konumda olduğumuzu değerlendirme imkanı vermektedir. Uluslararası fuarlardan biri olan FESPA fuarlarına her yıl katılıyoruz. Solvetex’e gösterilen ilgi giderek artmakta olup en somut örneğini ise ihracat satış oranımızın her geçen yıl artmasından anlayabiliyoruz.. Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı? Piyasanın Solvetex markasına duyduğu güven ve beklentiler bize gurur veriyor; çalışma ve yatırım azmimizi artırıyor. Yeni kumaşlarla birlikte dijital baskı sektörünün farklı alanlarına girmeye devam etmekteyiz. Bu vesile ile sektörümüze saygılarımızı sunar hayırlı ve bereketli kazançlar dileriz.

Bu haber toplam 2160 defa okunmuştur
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.