Ünlü Modacının Ev Dekorasyon Koleksiyonu Epson ile Basıldı

Ünlü Modacının Ev Dekorasyon Koleksiyonu Epson ile Basıldı
Port Eliot Festivali’nin Dolap Bölümü’ndeki tüm sahne mobilyaları, duvar kaplamaları ve döşemeler, Epson SureColor geniş formatlı baskı makineleri ile basılmış çiçek desenleriyle kaplandı.


Yaz mevsimi, dünyanın dört bir yanında düzenlenmekte olan birçok festivale ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesi de 27-30 Temmuz tarihleri arasında Cornwall’da düzenlenen Port Eliot Festivali. Festival, bu yaz da sözcükleri, müziği, modayı, doğayı ve yemek sevenleri bir araya getirdi.

Etkinlikteki aşamalardan biri, ödüllü moda tasarımcısı Richard Quinn’in Epson dijital baskı makinesini kullanarak tasarladığı bir sette geçen, yeni yaratıcı yetenekleri ve tasarım efsaneleri ile yapılan röportajların gerçekleştiği ‘Dolap Bölümü’ydü. Görüşülen kişiler arasında Dame Zandra Rhodes, Stephen Jones ve Richard Quinn de vardı. Bu yılki FESPA Fuarı’nda da keşfetme fırsatı sunulacak olan Quinn tasarımları, göz alıcı moda koleksiyonlarını gözler önüne serdi. Ünlü modacının yakın zamanda Londra’da açtığı baskı stüyosunda Epson süblimasyon baskı makinesi ve çeşitli geleneksel baskı makineleri bulunuyor. Kendi baskı işlerini bu stüdyoda yapan modacı, burada çeşitli atölye çalışmaları da düzenliyor.

Port Elliot Festivali’nde Quinn, Mylar metalik duvar kaplamalarına ve Premier Tekstil mobilya kumaşına süblimasyon boya ile Epson SureColor SC-F9200 kullanarak baskı yaptı. Sahnenin orta bölümünü oluşturan çiçekli kanepe ve koltuk, Mağaza Müdürü John Lewis tarafından mobilya üreticisi Parker Knoll ile birlikte döşendi. Birbiriyle uyumlu zemin döşemeleri, SureColor SC-SC80600 baskı makinesinde Spandex kaymaz vinil üzerine Slam Signs tarafından basıldı. Richard Quinn, “Festival için benzersiz bir set oluşturmak üzere davet edilmek çok heyecan vericiydi” dedi.

“Tasarım ve baskı renk canlılığıyla ilgilidir. Epson teknolojisi de arzulanan Pantone rengini tüm yüzeylerde kolaylıkla almamı sağladı. “SureColor SC-F9200, moda serimiz için çok etkili oldu ve döşeme kumaşlar üzerindeki baskıyı ilk keşfedişimizdi. Sonuç olarak mükemmel bir başarı elde ettik Epson’un 4 pass’a ilave 30 pass seçeneği, daha kalın havlu kumaşların diğerleri kadar canlı olmasını sağladı. “diye ekledi.

Epson Europe Ürün Müdürü Richard Barrow, “Richard’ın dijital baskının esnekliğini keşfetmesi çok heyecan verici. Kendisi, yeni fırsatlar yaratmak için dijital baskının avantajlarından yararlanan yeni genç tasarımcıların öncülerinden biridir. 2017 onun için çok heyecan verici bir yıl olacak ve stüdyosunu geliştirirken onu desteklemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.Bu içerik 2519 defa okundu.