17 Temmuz 2018 Salı 20:08
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Ekim 2017 Çarşamba 21:45

Canon Geniş Formatlı CAD Yazıcılarını Tanıttı

Canon, büyük formatlı inkjet baskı makinelerinde tamamen yeni bir serisini başlattı: imagePROGRAF TX-2000, TX-3000 ve TX-4000. Seri, 24, 36 ve 44 inç ebatlarında mevcut.
Canon Geniş Formatlı CAD Yazıcılarını Tanıttı

Canon, büyük formatlı inkjet baskı makinelerinde tamamen yeni bir serisini başlattı: imagePROGRAF TX-2000, TX-3000 ve TX-4000. Seri, 24, 36 ve 44 inç ebatlarında mevcut. Yeni makineler, verimlilik, kullanılabilirlik ve güvenirlik özellikleri ile birlikte üstün baskı kalitesi ve düşük çalıştırma maliyetleri sunarak, hem ileri teknoloji CAD inkjet pazarı hem de giriş seviyesi LED plotter pazarında idealdir. Bu seride ayrıca, hızlı tarama özelliğine sahip ve yeni geliştirilen Lucia TD pigment mürekkebi ile donatılmış bir MFP çözümü olan imagePROGRAF TX-3000MFP T36 ve TX-4000MFP T36 bulunmaktadır.

Mürekkep sistemi, baskı kafası ve mekanik platformu dahil tüm çekirdek teknolojilerinin güncellendiği yeni imagePROGRAF TX serisi makineler, yüksek üretim arayan müşteriler için mükemmeldir, yüksek kaliteli baskı ve rekabetli hızlar sunar. Yeni geliştirilen Lucia TD mürekkebi ince çizgiler, keskin metinler ve canlı renkler üretiyor ve yüksek hassasiyetli CAD çizimleri ve posterler için mükemmel bir ürün. Su direnci de dahil olmak üzere hava direnci için özel olarak formüle edilmiş basılı çizimler, açık hava inşaat veya mühendislik alanlarında, uzun süreli depolamada ve dış mekan posterlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

LFP Ürün Yönetimi Müdürü Hiroaki Shirakawa, “Önceden CAD çizimleri LED plotter’ları kullanarak baskı merkezlerinde basılırken, bugün birçok ofis veya şantiye kendi inkjet baskı makineleri ile kendi çizimlerini basıyor. Biz de bu talebe yanıt olarak, renkli baskı, düşük TCO, rakipsiz kalite ve keskinlik gibi bir dizi avantaj ile birlikte gelen giriş seviyesi LED plotterların yerine geçebilecek yüksek performanslı ve yüksek hızlı inkjet baskı makinesi tasarladık” şeklinde konuştu. Makinede iki ruloyu sığdırma seçeneği yer alıyor; böylece günümüzde CAD yazıcıları ile oldukça yaygın olan farklı ortamlar arasında kolayca geçiş yapılabiliyor. ImagePROGRAF TX serisi, 170 mm çapa kadar ruloları da kabul ediyor; alt ünite, kullanıcıların rulo halinde sürekli çıktı ve geri sarma çıktılarından yararlanma imkânı veren çok fonksiyonlu bir rulo sistemi ile donatılmıştır. Yeni yüksek kapasiteli istifleyici ayrıca 100 A0 sayfa kapasiteli tutma alanı sunar ve kullanılmadığında yerden tasarruf etmek için kolayca katlanabilir. İki MFP modeli TX-3000MFP T36 ve TX-4000MFP T36, dahili 36 inç tarayıcı ve 15,6 inç dokunmatik ekran panelinin yanı sıra özelleştirilebilir menüler ve düğmeler bulunan SmartWorks MFP sürüm 5 ile birlikte geliyor.

Yeni kopyalama ve arşivleme modu verimliliği artırıyor ve baskı ortamı ne olursa olsun ofis iş akışlarını desteklemek için ideal kılıyor. Sezgisel kullanıcı arayüzü, basit rulo yükleme ve USB flash sürücülerden doğrudan baskı özellikleri ise optimum kullanılabilirlik sunuyor. Tüm bu yazıcılar, veri ağırlıklı HP-GL / 2 CAD dosyalarını işleyebilir, ofis iş akışlarıyla bütünleşebilir ve USB flash sürücülerden doğrudan baskı desteği sağlayabilir. Bu yeni TX serisi, sızıntıları ve müdahaleleri önlemek için SNMPv3 ve IPSec desteği gibi önlemlerle disk şifreleme, protokol kilitleme ve güvenli veri iletimi de kazanıyor.

Shirakawa; “Canon’un bu yeni ürün yelpazesi, herhangi bir ofis boyutuna uygun, kompakt bir modelle daha yüksek hacimli baskı pazarlarına hitap etmek için gelişmiş özelliklere sahiptir. ImagePROGRAF TX Serisi, baskı kalitesi, hız ve verimlilik arasında yüksek denge ve daha fazla güvenilir sunuyor. Hızlı baskı, yüksek hassasiyet, kullanılabilirlik ve CAD sistemleri ile uyumluluk, hem yüksek teknolojili inkjet baskı makineleri hem de giriş seviyesi LED plotter kullanıcıları için temel gerekliliktir. Bu yıl yeni ürün grubumuzu piyasaya sunmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde sözlerine son veriyor. Yeni imagePROGRAF TX serisi ve MFP’leri Aralık 2017 başından itibaren EMEA bölgesinde satışa sunulacak.

Bu haber toplam 1953 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.