16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:30
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Ekim 2017 Pazartesi 11:36

Mimaki’den Yeni UV LED Bas&Kes Makinesi: UCJV300-160 ve UCJV150-160

Yeni UCJV300-160 & UCJV150-160 serisi, gece/gündüz farklı görünümler, entegre kesim, yeni geliştirilen LUS-170UV boyalarla işi anında bitirme kolaylığı, daha geniş uygulama olanakları ve artan baskı malzemesi çeşitliliği için eşsiz 4-katmanlı baskı sunuyor.
Mimaki’den Yeni UV LED Bas&Kes Makinesi: UCJV300-160 ve UCJV150-160

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim sistemlerinin lider üreticisi Mimaki, UCJV300-160 ve UCJV150-160 rulodan ruloya UV LED baskı ve kesim çözümlerinin lansmanını duyurdu. Bu iki sistem Mimaki’nin ekonomik ve kolay kullanışlı olma özelliklerini korumaya devam ederek tabela ve görüntü grafiği üretimine yenilik getiriyor. Bu muhteşem çözümü piyasaya sunarken aynı zamanda canlı ve göz alıcı baskı sonuçları elde etmeyi garantileyen yepyeni çevre dostu bir boya olan LUS-170’i tanıtıyor. UCJV Serisinin 2017 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

UCJV Serisinin dört renkli UCJV150-160 ve uygun maliyetli litrelik şişelerde yedi boya rengine kadar alabilen UCJV300-160 olmak üzere iki modeli mevcuttur. Makinelerin her biri birçok tabela, ticari ve ambalaj hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan farklı çeşitlilikte bas & kes uygulamasını üretebilmektedir. UV LED kürleme teknolojisi, baskı hizmet sağlayıcılarının, kaplamasız baskı malzemeleri ve lateks & solvent yüksek ısı sabitleme sistemleri için ısıya duyarlı kalın film yüzeyleri gibi birçok farklı malzeme türüne baskı yapmasına olanak vermektedir. Mimaki, müşterilerine sürekli yenilikçi çözümler getirebilmek için Ar-Ge yatırımlarına devam ediyor ve bu iki yeni sistem kesinlikle bu hedefi karşılıyor. Fuarda makinelerin sonsuz olanakları üzerine ziyaretçileriyle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorlar. Mimaki yeni baskı makineleri ve diğer ürünleri 4-8 Ekim 2017 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Sign İstanbul fuarında E20 no’lu Mimaki Eurasia standında sergileniyor olacak.

Tek grafik, iki farklı görünüm

UCJV300-160 modelinde dört katmanlı baskı – örneğin; renk, siyah, beyaz, renk – yapmak mümkün ve bu özelliğiyle tasarımcıların arkadan aydınlatmalı uygulamalar için katmanlı, dönüştürücü grafikler oluşturmasına olanak veren gelişmiş bir baskı kapasitesi sunuyor. Model, baskı hizmet sağlayıcılarına eşsiz bir şey sunma imkanı veriyor – ışık kaynağına bağlı olarak görüntüsünü ya da renk şemasını ‘şekil’lendirebilen dinamik bir grafik. Bu ayırt edici özellik, aynı zamanda düşük işletim maliyetlerini koruyarak üretim süresini kısaltırken, tasarımcıların ve baskı hizmet sağlayıcılarının yüksek etkili, kazançlı üretim sonuçları elde etmesini sağlıyor.

Entegre kesim özelliği

Entegre kesim fonksiyonu ile etiketler, çıkartmalar, pencere yapışkanları, zemin grafikleri, POP görüntüleri, araç markajları, ambalaj, prototipler ve çok daha fazlasının tek bir ünitede hacimli üretimi mümkün hale gelmektedir. Ayrıca, UV boya teknolojisi ile film ayrılması gibi solvent ya da lateks boya kullanımıyla ortaya çıkan kesim sonrası diğer sorunlar önlenmektedir.

Anında kullanım için anında kurutma

UCJV Serisinde baskılar en yüksek üretim hızlarında bile anında kürlenir. Bu özelliği, kurutma süresi ve gazın dışarıya atılması nedeniyle daha yavaş üretim yapmayı gerektiren diğer teknolojilerin aksine, kullanıcıların hızlı baskı yapmasına ve anında bitmiş ürüne geçmesine olanak verir. Birçok iş için, anında kuruyan, çizilmeye karşı yüksek dayanıklı UV baskı, ayrıca laminasyon gibi ek bitirme proseslerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırarak baskı hizmet sağlayıcılarının maliyet tasarrufu yaparken çevrim süresini de azaltmalarını sağlar.

Baskılara değer katan beyaz boya kombinasyonu

UCJV300-160 modelinde yapılan beyaz ve renkli boya kombinasyonu şeffaf ve yarı opak film kullanan uygulamalara değer katmaktadır. Solvent ve lateks gibi alternatif boyalarla karşılaştırıldığında, UV kürlenebilir boya, görüntü canlılığını ve yoğunluğunu koruyarak metrekare alan başına daha az boya tüketimiyle daha fazla opaklık sağlar. Yüksek opaklıkta beyaz boya ayrıca tek bir baskıda blok-out baskı yaparak baskı hizmet sağlayıcılarının kolay ve etkili şekilde, tıpkı bir PUSH / PULL kapı tabelasında olduğu gibi diğer yüzünden farklı görüntülenen pencere grafikleri yaratmasını sağlar. Bu özellikler sayesinde daha yüksek verim, azaltılmış atık miktarı ve daha düşük maliyetli mükemmel şekilde kaydedilmiş çift taraflı grafikler elde edilir.

RasterLink6 plus yazılımında ID Cut fonksiyonu

UCJV Serisi baskı makineleri güncellenmiş ve Türkçe dil kullanımını destekleyen RasterLink6 plus yazılımı ile birlikte gönderilecektir. Yaygın olarak kullanılan Mimaki RasterLink RIP yazılımının zengin özelliklere sahip bu yeni sürümünde baskı ve kesim işlemlerini daha kolay ve daha hızlı yapmaya olanak veren bir ID Cut fonksiyonu yer almaktadır. UCJV bas/kes makinesindeki kırpma işaret sensörü tarafından okunan barkod, UCJV makinesinin kesim işlemini otomatik hale getirmesini sağlayan kesim ve döndürme bilgilerini içermektedir. Bu fonksiyon, kesici hem tek hem de birleşik işlerin verilerini sürekli olarak okuduğu için özellikle iç içe geçmiş baskı işlerini yürütürken oldukça faydalıdır. RasterLink6 plus yazılımı ayrıca, operatörlerin baskıdan önceki geçiş günü ve gecesi etkisini önceden görmesine olanak verecek, 4 katmanlı baskı için bir baskı ön izlemesi yapılmasını sağlayan Adobe Illustrator için FineCut eklentisini de içermektedir.

Temel Mimaki Teknolojileri

- Olağanüstü baskı kalitesi ve kesintisiz üretim için aşağıdaki Mimaki teknolojileri ile donatılmıştır:

- Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi 4 (MAPS4) – boya damlalarını geçişler arasında dağıtarak banding (baskı izleri) oluşmasını engellemektedir.

Değişken Nokta Baskısı (VDP) –daha pürüzsüz tonlamalar elde etmek için daha küçük boya damlaları kullanmaktadır.

- Dalga Formu Kontrol Teknolojisi (WFC) – her boya için özel ağırlık ve akışmazlık özelliklerine göre ince ayarlanmış frekanslar kullanarak boya damlalarını hatasız olarak şekillendirip atış yapılmasını sağlamaktadır.

- Mimaki Sirkülasyon Teknolojisi (MCT) – boya çökelmesi oluşmasını önlemek için sürekli olarak beyaz boyayı karıştırmaktadır.

- Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) – nozül arızalarını görüntüleyerek otomatik olarak bir dizi kurtarma fonksiyonunu aktif hale getirmektedir.

- Nozül Kurtarma Sistemi (NRS) – bir arıza algılandığında otomatik olarak kullanılabilir durumdaki nozülleri devreye almaktadır.

- Half Cut (HC) fonksiyonu – destek (arka) kağıdının, arkasında gerekli olduğunda kolayca çıkarılabilen küçük bir bağlantı noktası bırakarak kesilebildiği patentli bir fonksiyondur. Kontür kesim parçaları daha az atık miktarıyla daha kolay şekilde işlenmektedir.

- Over Cut (OC) fonksiyonu – başlangıç ve bitiş konumlarında çapraz kesim yapılarak hiçbir kalıntı bırakmadan keskin köşe kesimleri elde edilmektedir.

- Continuous (C) fonksiyonu – hatasız kesim işlemi için kırpma işaretleri otomatik olarak sürekli algılanmaktadır.

- Segment (S) fonksiyonu– besleme yönündeki ara kırpma işaretlerini algılayarak, görüntünün bozuk olduğu durumlarda bile hatasız kesim gerçekleştirmek amacıyla her segment için dört nokta düzeltmesi yapılmasını sağlamaktadır.

Bu haber toplam 2198 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.