17 Temmuz 2018 Salı 20:12
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Ekim 2017 Pazartesi 10:34

Alfa Lazer Geniş Portföyü ile Sign İstanbul’da

4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul’da yer alacak olan Alfa Lazer, her yıl olduğu gibi bu sene de portföyüne eklediği yeni ve en son teknoloji ürünlerini Sign İstanbul Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşturacak.
Alfa Lazer Geniş Portföyü ile Sign İstanbul’da

4-8 Ekim tarihleri arasında Sign İstanbul’da yer alacak olan Alfa Lazer, her yıl olduğu gibi bu sene de portföyüne eklediği yeni ve en son teknoloji ürünlerini Sign İstanbul Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşturacak. Biz de firmanın ortaklarından Selim Coşarcan ile görüşerek firmanın bu yıl fuarda sergileyeceği çözümler hakkında bilgi aldık.

Öncelikle 2017 yılının ilk dokuz ayında firmanızda ne gibi gelişmeler var bilgi alabilir miyiz? Geçen sürece dair sektörün hareketliliğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

2017 yılı inşallah ülkemiz için sıkıntılı bir dönemin sonu olacak. Maalesef bizim sektörümüz de bütün diğer sektörler gibi içinde bulunduğumuz durumdan oldukça etkileniyor. Toplam reklam pazarımızın küçülmesi bir yana, yapılan işlerin de kar marjları oldukça düşmüş durumda. Piyasalar yeni yeni toparlanmaya başlıyor. Okulların açılmasıyla beraber hareketlilik başladı ama şimdi önümüzde yeni bir sıkıntılı dönem var. Geçtiğimiz dönemde KGF, KOSGEB kredilerinden yararlanıp, vergilerini yeniden yapılandıran firmaların şimdi bu destekleri geri ödemesi gerekiyor. Düşen kar oranlarıyla da birçok firmayı sancılı bir sürece itiyor. Bize düşen de bu sancılı dönemde müşterilerimize olabildiğince destek vermek olacaktır.

Bu yıl sektöre sunduğunuz yenilikler / yeni ürünler varsa bilgi verebilir misiniz?

Her sene olduğu gibi yeniliklere ve sektörümüze son teknolojiyi sunmaya devam ediyoruz. Değişen baskı teknolojilerine ayak uydurmak için ürün portföyümüzü devamlı güncelliyoruz.

Örnek vermek gerekirse inanılmaz hızlı baskı alan HP PAGEWIDE yazıcılarıyla uyumlu, o yazıcının hızına ayak uydurabilecek kadar hızlı kuruyan yeni kağıtlarımızın satışına başlamış bulunuyoruz. İnsan sağlığına ve doğaya duyarlı, PVC içermeyen ve yanmazlık sertifikası bulunan yeni duvar kağıdı çeşitlerini ürün gamımıza ekledik. Özellikle az adetli ve promosyona yönelik üretim yapan tekstil sektöründe büyük bir yatırımımız bulunuyor. Herkesin sattığı en ucuz, kalitesiz, yıkamaya dayanmayan, etrafında çerçeve şeklinde iz bırakan ucuz kağıtlar yerine daha yüksek teknolojiyle üretilmiş, kendi kendini dekupe eden kağıtlara yöneldik. Ufak bir fiyat farkıyla çok çok daha yüksek kalitede sonuçlar alabileceğiniz, hem açık hem koyu zeminlerde kullanabileceğiniz yeni transfer kağıtlarımızın tanıtımını fuarda yapacağız.

Bu yıl fuar standınızın ana odağında neler olacak?

Bahsettiğim ürünlerin hepsini fuarda ziyaretçilerimize tanıtıyor olacağız. Fuarda transfer kağıtlarımızı tanıtabilmek için bir demo köşesi hazırlıyoruz. Bu alanda ısı presiyle beraber transfer uygulamaları yapacağız. Onun dışında ürün numuneleriyle beraber müşterilerimize yeni ürünlerimizi tanıtıyor olacağız. Her sene olduğu gibi müşterilerimizle dostane, samimi bir ortamda sohbet edebileceğimiz sıcak bir ortam hazırlamak istiyoruz. Belli bir üründen çok müşterimize odaklanmak, onların ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp, onları daha da memnun etmek bizim en büyük odağımız olacak.

Bu yıl Sign İstanbul Fuarı’nda ziyaretçi ve katılımcı açısından beklentileriniz nedir?

Bu sene fuarın zamanlaması geçen seneye oranla daha iyi oldu. Geçen sene yaşadığımız terör lanetinin üstüne bir de fuarın düzenlenmesi tam okulların açılmasına denk gelmişti. Bu sene dolayısıyla çok daha verimli geçeceğini düşünüyorum.

2017’nin son çeyreğinde ve 2018 yılında hedef ve stratejileriniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Yeni yatırımlar, yeni iş birlikleri veya yeni ürünler söz konusu mu?

Bu vermiş olduğunuz süre zarfında çok fazla risk almadan, aşırı büyük hedefler koymadan, ayaklarımızı daha sağlam basarak ilerlemek istiyoruz. Her şeyden önce ilk hedefimiz, müşterilerimize sunduğumuz hizmeti hiç bozmadan ve hatta daha da iyileştirerek devam ettirmek. Biz 365 gün yeniliklerin peşinden koşan bir firmayız. Şu dönem veya bu dönemde yenilik getirelim diye bir planlama yerine hiç durmadan yenilik arıyoruz, bulduğumuz anda da en kısa zamanda müşterilerimize bu ürünleri sunmak için çaba gösteriyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Fuarın bütün katılımcı ve ziyaretçilere çok büyük fayda sağlamasını temenni ediyorum. Ümit ederim ki şu üzerimizde bulunan karamsar belirsizlik bulutu da en kısa zamanda dağılır ve sektörümüz eski güneşli günlerine geri döner.

Bu haber toplam 1751 defa okunmuştur
Etiketler: , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.