17 Temmuz 2018 Salı 20:17
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Eylül 2017 Pazartesi 01:07

Rüya Reklam ESKO Kongsberg ile Üretimini Güçlendiriyor

Rüya Reklam Kurucusu ve Yöneticisi Halil Saraç, firmanın gelişimini ve son yatırımları Kongsberg X44’ü dergimiz için değerlendirdi.
Rüya Reklam ESKO Kongsberg ile Üretimini Güçlendiriyor

Halil Saraç: “ESKO, firma olarak köklü bir geçmişi olan ve sektördeki taleplere göre kendini geliştirmiş bir firma, Gerek makine yatırımında, gerek kurulum/eğitim ve teknik destek anlamında ülkemizdeki yapılanması bizim bu markayı tercihimizde etkin rol oynamıştır.”

Rüya Reklam olarak, bugün artık gerçek bir endüstriyel reklam baskıcısı kimliğiyle geçen 20 yıllık süredeki büyümenizi bize kısaca özetler misiniz?

Rüya Reklam Ltd. Şti. olarak, 1999 yılından bu yana yerel ve uluslararası birçok firmaya Türkiye genelinde bayi ve acente panoları, araç giydirme uygulamaları, high rise kule, totem reklam uygulamaları gibi birçok alanda üretim ve montaj hizmeti vermekteyiz. Tüm uluslararası hizmet ve kalite belgelerine sahip olan firmamız 17 yıldır da 3M Scotchprint yetkili üreticisi olarak faaliyet göstermektedir.

Rüya Reklam, İstanbul-Arnavutköy’de bulunan kendisine ait 6 bin m2’lik modern üretim tesislerinde teknoloji, makine, tasarım ve kalifiye personel yatırımlarını tamamlamış; sürdürülebilir bir rekabet üstünlüğü ile üretimden montaja tüm araç ve ekipmanları (vinç vb. dahil) kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Çevreci üretim anlayışıyla çalışan firmamız sektörde 18. yılına girmiştir.

Bugün itibariyle Rüya Reklam’ın üretim kapasitesi, fiziki şartları, üretim portföyünde bulundurduğu ürünler ve müşteri yelpazesi hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye’nin en büyük dijital CNC kesim, büküm ve silindir metal işleme makineleri, yüksek bir yatırım yapılmış elektrostatik, toz ve akrilik boyahane, son teknoloji CNC router kesim, lazer akrilik ve ahşap kesim makinelerinin yanı sıra dijital baskı makineleri de dahil olmasının yanı sıra; 500 ve 320 cm eninde 8 renk Vutek, 250 cm HP Latex ve her türlü levha yüzeyine baskı yapabilen HP FB 700 UV Flat baskı makinesi, Vutek UV GS3250LXr Pro 7 yıl dış mekan garantili dijital baskı makinelerimiz ile sürdürülebilir bir rekabetin en önünde yer alıyoruz. En son yatırımımız ESKO Kongsberg X44 de bu yatırımın en önemli kilometre taşlarından bir tanesidir.

Kongsberg yatırımınız hangi üretimlerinizi hızlandıracak ya da daha iyi hale getirecektir?

Bu tür makineler insan emeği ve işçiliğinde ortaya çıkan ürün üzerinde oluşan hataları teknoloji ile sıfıra indiriyor, daha hızlı, daha kaliteli ve daha ekonomik bir ürün-hizmet ikilisini müşterilerimize daha ekonomik ve beğenilen nihai ürünler ile sunmamıza imkân sağlıyor. Daha çok iç mekan görsel uygulamaları ve 3 boyutlu uygulamalara daha yakın ve dikkat çekici ürünleri bu makineler sayesinde AVM, mağaza ve bayi ağı olan firmaların showroomlarında daha fazla görmemize yardımcı olacaklar.

ESKO’yu tercih etme nedenleriniz nelerdir?

ESKO, köklü bir geçmişi olan ve sektördeki taleplere göre kendini geliştirmiş bir firma. Gerek makine yatırımında, gerek kurulum/eğitim ve teknik destek anlamında ülkemizdeki yapılanması bizim bu markayı tercihimizde etkin rol oynamıştır. Cihazla ilgili söyleyebileceğim konuların başında sahip olduğu çok fazla özellik ve becerisi geliyor. Genel olarak kararımızı etkileyen özelliklerin başında cihazın yıllardır sunduğu hassas kesim özelliği, hızı ve yıllara meydan okuyan sağlamlığı gelmektedir. Gelişen dünyada entegre çözümler sunamıyorsanız zaten çok da rekabetçi olamıyorsunuz. Burada kullandığımız yazılımlar olsun iş süreçlerimize entegrasyonu olsun çok kolay bir süreçten geçtik ve hızlıca üretime başladık. Dijital kesim sektöründe kesim makinesi ve yazılım çözümleri olarak en zengin yelpazeye sahip olan firmanın Esko olduğunu gördük. Kullandığımız baskı makinası üreticilerinin demo merkezlerinde de Esko Kongsberg kesim makinasının olması kararımızda etkili oldu.

Bu haber toplam 1841 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.