Canon PRO 6000 Geniş Formatlı Yazıcıyı Piyasaya Sürdü

Canon PRO 6000 Geniş Formatlı Yazıcıyı Piyasaya Sürdü
Canon, fotoğrafçılar ve dijital sanatçılar için yeni imagePROGRAF PRO-6000 inkjet yazıcıyı piyasaya sürdü.


Adından da anlaşılacağı üzere, PRO-6000 en fazla 60 inç genişlikte baskı yapıyor. PRO-6000, 12 kanallı sistemiyle piyasada bulunan en büyük 12 yazıcıdan biri. PRO serisi modelleri şimdi 17 ila 60 inç arasında değişiyor ve PRO-6000, test baskılarının hazırlandığı PRO-1000 yazıcı da dahil olmak üzere, önceki PRO serileriyle aynı tarzda devam ediyor. PRO-6000 yazıcısı, farklı görünümüyle, Canon’un Chroma Optimizer modeli de dahil olmak üzere rakiplerle karşılaştırıldığında daha belirgin özellikler içeriyor.

Canon’un Başkan Yardımcısı ve ABD Ticari Görüntüleme Çözümleri Grubu Genel Müdürü olan Toyotsugu Kuwamura, makine hakkında şunları söylüyor “En büyük modelimiz imagePROGRAF PRO-6000’in piyasaya çıkmasıyla birlikte, yüksek kaliteli PRO serimiz artık fotoğraf, güzel sanatlar, prova ve grafik pazarı alanlarında geniş bir uygulama yelpazesi için geniş format inkjet baskı çözümleri ve yeni boyutlar sunuyor.” Yeni PRO-6000 yazıcı, yazıcıya ikinci bir rulo medyanın yüklenmesine izin veren Çok İşlevli Bir Rulo Sistemine sahiptir. Mat bir kağıt makarasından baskı yapılabilir ve daha sonra baskı parlak bir hale dönüştürülebilir. Üstelik bunları yaparken işi durdurmaya gerek kalmaz. Böylelikle yüksek hacimli üretimler için uygundur.

Tam hizmet veren bir güzel sanat stüdyosu olan Griffin Editions NYC’nin Teknik Direktörü Cody Ranaldo, Çok İşlevli Rulo Sistemi hakkında şunları söylüyor: “İkili rulo yükleme sistemi rulolar arasında ileri geri geçiş yaparken oluşan hasar miktarını büyük ölçüde azaltır. Sonunda piyasada gerçek bir üretim ortamı için tasarlanmış su bazlı bir inkjet yazıcı var.”

Ranaldo sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Canon’un geniş formatlı yazıcılarını inanılmaz güvenilirliği ve muhteşem kalitesi nedeniyle tercih ediyorum. Yeni PRO-6000 yazıcının tekil baskı kafası, daha temiz ve keskin görüntüler için nozül hizalamasını daha da geliştiriyor. Artık tüm bir rulo için baskıyı hazırlayabilir ve bantlama izi oluşmadan baskının mükemmel bir şekilde sonlanacağına emin olabilirim. Bu da rekabet için büyük bir avantaj.” Yeni seri, EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) genelinde Eylül ayının başından itibaren kullanıma sunulacak.Bu içerik 3591 defa okundu.