16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:45
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Temmuz 2017 Cumartesi 14:57

Sun Chemical FESPA 2017’de Geniş Ürün Porföyü ile Yer Aldı

“Parlak Fikirler” teması ile FESPA 2017 Fuarı’na katılan Sun Chemical, serigrafi, endüstriyel ve dijital baskı ve basılı elektronikler için dünya standartlarındaki mürekkepleri ile ziyaretçilerinin karşısına çıktı.
Sun Chemical FESPA 2017’de Geniş Ürün Porföyü ile Yer Aldı

Sun Chemical’ın bu yılki FESPA 2017’de yer alan standının en önemli noktaları arasında, markanın yeni sert kaplama verniği olan FasciaCoat ve yüksek teknoloji ürünü, cihaz paneli ve otomotiv uygulamaları için uygun SunHytek yer aldı. Su bazlı, şekillendirilebilen ve VOC içermeyen FasciaCoat, mat görünümlü, parlaklığı en aza indiren ve sert yüzeylere uygun bir vernik olup üretim sürecinde çizikleri ‘kendi kendine onarma’ yeteneğine sahiptir.

Dünyanın en büyük serigrafi mürekkepleri üreticisi Sun Chemical, bu fuarda ayrıca tüm mürekkep gereksinimleri için tek bir kaynak sunan çözümlerinin genişliğini vurgularken, aynı zamanda dijital tekstil baskı, reklam ve endüstriyel baskı alanlarındaki yetenek ve uzmanlıklarını da öne çıkardı.

Dijital Tekstiller

Sun Chemical, fuarda Epson baskı kafaları için optimize edilmiş dört adet SunTex tekstil mürekkep serisini tanıttı. SunTex mürekkepleri, önde gelen rakiplere kıyasla mürekkep tüketiminde avantaj sağlamak ve aynı zamanda yüksek hızlı ve uzun süreli baskı çalışmalarına olanak vermek üzere formüle edilmiştir.

Sun Chemical ürün yelpazesine, polyester spor giysileri basmak için transfer süblimasyon mürekkebi serisi olan SunTex Sonata DTE dahildir. Bu mürekkep, baskı makinelerinin Oeko-Tex 100 baskılı giysi sertifikasını elde etmesini sağlayan Oeko-Tex Eco- Pass ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, SunTex Sonata DDE, bayraklar ve afişler gibi çift taraflı baskılar için mükemmel bir çözüm sunan, polyester kumaşlara doğrudan baskının temel gereksinimlerini karşılamak için geliştirilmiş süblimasyon mürekkebi de bu ürün yelpazesine dahildir. SunTex Sonata DDE ayrıca, dış mekan baskılı kumaş uygulamaları için kritik bir özellik olan mükemmel yıkama ve kuruma haslığı sunar.

Sun Chemical, yenilikçi SunTex Encore PDE pigment mürekkebini de fuarda sergiledi. Encore PDE, uzun yıllar süregelen Ar- Ge çalışmalarının bir sonucu olup mükemmel yıkama haslığı ve suya dayanıklılık sağlamak ve geliştirilmiş renk canlılığı sunmak için geliştirilmiştir. Encore PDE, iç dekorasyon ve ev tekstilinde yaygın olarak kullanılan pamuk, viskon, ipek ve polikotton gibi doğal ve sentetik tekstil kumaşların üzerine doğrudan basılabilir. Ürün yelpazesini tamamlayan SunTex Concerto RDE, ipek ve pamuk gibi kumaşlara doğrudan baskıda mükemmel renk canlılığı veren, giysi üretimlerinde önemli bir gereksinim olan yumuşak ‘hissi’ koruyan bir reaktif boya mürekkebi serisidir.

Reklam Baskıları

Serigrafi baskı pazarını desteklemeye devam eden Sun Chemical uzmanları, geniş yelpazede serigrafi uygulamaları için SunPromo mürekkep çeşitlerini sunuyor. Sun Chemical ayrıca geniş ve süper geniş formatlı baskı makineleri için tasarlanmış, solvent bazlı, alternatif inkjet mürekkeplerin Streamline serisini tanıttı. Geniş format pazarında Sun Chemical, en yeni Roland Eco Sol Max 3 mürekkep serisine tam uyumlu bir mürekkep serisi olan Streamline ESL 3’ü sunuyor. Sun Chemical, müşterilerinin mürekkep tüketim maliyetlerini azaltma taleplerine yönelik olarak Super Wide Format (SWF) inkjet baskı pazarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Ürünlerin bir diğer özelliği, daha düşük sıcaklıklarda daha iyi kuruma performansı, elektrik maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve operatörler için solvent kokusunun azaltılmasıdır. Mürekkep tozutması, her baskı işi arasında temizleme ihtiyacını ortadan kaldırmak için önemli ölçüde azaltıldı, bu nedenle baskı üreticileri her gün daha verimli bir baskı sürecine sahip oluyorlar. Sun Chemical, sıkça değiştirilen reklam panolarını üreten birçok geniş format baskı makinesi için Streamline, Streamline Rapide Magenta ve Yellow SWF solvent mürekkeplerini kullanma seçeneği sunuyor. Bu mürekkepler, bir yıl içinde yenisi ile değiştirilecek olan sinema posterleri gibi baskılar için idealdir.

Endüstriyel Baskı

Sun Chemical’ın endüstriyel ürün yelpazesinde aşağıda yer alan çözümler FESPA 2017 Fuarı’nda tanıtıldı:

SunHytek: Yüksek görsel etki ve uzun süreli dayanıklılığın gerekli olduğu, yüksek teknoloji ürünü, cihaz paneli ve otomotiv uygulamalarına yönelik SunHytek ısıya ve neme dayanıklı mürekkep çözümleri.

SunCarte®: Soyulmalara karşı yüksek dayanıklılık ve renk tutarlılığı sunan ofset ve serigrafi mürekkepleri, yapışkanlar ve vernikler. SunPoly®: Çok çeşitli malzemeler üzerine uygulama için uygun, yüksek hızlı serigrafi baskısı için formüle edilmiş mürekkepler.

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.