16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:45
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Temmuz 2017 Cumartesi 14:20

Kiian Digital’e Eco-Passport Sertifikasyonu

Kiian Digital’in ünlü süblimasyon transfer mürekkeplerinden biri olan Digistar HI-PRO, ECO PASSPORT sertifikası aldı.
Kiian Digital’e Eco-Passport Sertifikasyonu

Kiian mürekkepleri aldığı Eco-Passport sertifikası sayesinde, sürdürülebilir tekstil üretiminin yapılmasını sağlar ve OEKOTEX ® tarafından verilen STANDARD 100 sertifikasyonu için gerekli koşulların sağlandığını garantiler. OEKO-TEX® tarafından verilen ECO PASSPORT sertifikası iki aşamalı bir süreçtir. ECO PASSPORT sertifikası alınması için şu işlemlerin gerçekleşmesi zorunludur:

- OECO-TEX® tarafından verilen Sınırlandırılmış Madde listesi (RSL) STANDARD 100’e göre baskı ve kimyasal ürün kullanımına uygunluk.

- OEKO-TEX® üye enstitü laboratuarı tarafından kimyasal bileşenlerde bulunan kirleticiler ve yabancı maddeler için analitik doğrulama testi.

Bu sertifika sayesinde Kiian Digital, ürün portföyünü çevreye saygılı bir biçimde geliştirmeye devam ettiğini bir kez daha kanıtlıyor. ECO PASSPORT, müşterilerin sürdürülebilir tekstil üretim kriterlerini karşılamasına olanak tanıyor.

ECO PASSPORT sertifikası, Kiian Digital’in en yeni başarısı. Sertifikasyon programları, kullanıcılara üretimde şeffaflık sunuyor ve tekstil üretim zincirlerinde kısıtlı kimyasalların serbest bırakılmasının sağlanması yoluyla değer katıyor.

Kiian Digital Satış Direktörü Alessandra Borghi şunları söylüyor: “Bu, Kiian Digital markasını seçenler için bir ayrıcalık. Sertifikalar aynı zamanda, sağlıklı ve çevresel riskleri en aza indirgeyen üretim süreçlerine dair gerekli uyumluluk belgelerini isteyen markalarla yapılacak baskı anlaşmalarında da oldukça önem kazanıyor.”

Bu haber toplam 1808 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.