16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:44
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Temmuz 2017 Cumartesi 13:52

Xaar’dan Yeni Su Bazlı Baskı Kafası Serisi

Xaar geçtiğimiz günlerde, özellikle seramik baskısı ve tabela üretimlerine yönelik kullanılan OEM ürünleri için 5501 su bazlı baskı kafası serisini portföyüne eklediğini duyurdu.
Xaar’dan Yeni Su Bazlı Baskı Kafası Serisi

Xaar’ın Xerox ile yaptığı işbirliğinin ilk ürünü olan yeni su bazlı baskı kafası serisi, düşük baskı maliyetleriyle birlikte yüksek baskı kalitesi sunarken, aynı zamanda entegrasyon maliyetlerini de en düşük seviyede tutuyor. Yeni Xaar 5501, tekstil (giysiye direkt dijital baskı, süblimasyon transfer baskı ve tekstil bazlı reklam uygulamaları) ve grafikler (afişler, posterler ve display ürünler) gibi su bazlı dijital baskı uygulamaları için ideal olan hafif bir baskı kafasıdır.

Yeni kafalar, yüksek verimlilikte yüksek kaliteli baskı elde etmek amacıyla 115 mm baskı genişliği sağlayan ve 5 pl damla üreten 5544 nozzle’lara sahiptir. Ayrıca, Xaar 5501’in sağlam yapısı, kafaların su bazlı, düşük viskoziteli UV veya solvent bazlı mürekkepler de dahil olmak üzere geniş yelpazedeki mürekkep ile uyumlu olmasını sağlar.

Xaar 5501, baskı kafalarını yazılım yoluyla konumlandırmak ve hizalamak için basit bir mikro hizalama sistemi kullanmaktadır. Bu sayede, makine kurulumu hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanır, kafalar hızlıca çalışmaya başlar ve genel olarak kesinti süresi azalır. Buna ek olarak, bir mürekkep sirkülasyon sistemi gerektirmez. Böylelikle daha düşük entegrasyon maliyetleri elde edilir ve mürekkepler de bu sayede geniş format grafikler ve tekstil baskıları gibi uygulamalarda kullanmak için uygun hale gelir. Buna ek olarak, yüksek üretkenlik isteyen uygulamalar için tek pass baskı mümkündür.

Xaar Ürün Müdürü Jason Remnant yeni seri ile ilgili şunları söylüyor “Xaar 5501 ürününü piyasaya sunmaktan memnunuz. Su bazlı baskı kafası portföyümüze olan bu ilaveyle artık, düşük viskoziteli inkjet baskı kafalarına ihtiyaç duyan uygulamaların çoğunu karşılamak için kapsamlı bir çözüm yelpazesine sahibiz. Basit mürekkep tedarik sistemi ile Xaar 5501, tekstil ve geniş format baskı makinelerinde baskı yapmak için çok uygun maliyetli bir çözüm.”

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Xaar Drive Electronics ile birlikte kanıtlanmış bulk piezo teknolojisi kullanan yeni Xaar 5501, yüksek baskı kalitesi sunuyor. Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM), bu baskı kafasını, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli dijital baskı makineleri sunmak için kullanabilir.

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.