17 Temmuz 2018 Salı 20:24
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9 Temmuz 2017 Pazar 20:39

Endüstride Dijital Baskı

Dijital baskı alanındaki yenilikler, endüstriyel şirketler ve onlara destek sağlayan işletmelere yeni ve heyecan verici fırsatlar sunuyor.
Endüstride Dijital Baskı

Dijital baskı, endüstriyel şirketler ve onlara destek sağlayan işletmelere yeni bir fırsatlar dünyası açabilir. Tekstil, havacılık ve uzay, otomotiv veya ilaç gibi birbirlerinden çok farklı sektörlerde üretici veya ürün tasarımcısı olsalar da, endüstriyel şirketler gün geçtikçe gelişen dijital baskı teknolojisinden çok çeşitli alanlarda faydalanmaktadır.

Aynı şekilde, endüstri sektörü de bu dijital baskı çözümlerini sunan şirketler için ciddi bir büyüme fırsatı sunmaktadır. Baskı şirketlerinin büyük bir bölümü zor koşullarda çalışmaktadır. İnternet üzerinden iletişim yönündeki trend, talepleri sürekli artan müşteriler ve ekonominin yavaş bir şekilde düzelmesi nedeniyle sıkıntı yaşamaktadırlar. Böyle bir ortamda bu tür bir fırsat göz ardı edilmemelidir.

Malzeme ve baskı kafası alanlarındaki teknolojik gelişmelerin yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkarması ve sektördeki verimliliği artırması heyecan vericidir. Baskı hizmeti sağlayıcıları, endüstriyel şirketleri yönlendirmeli ve dijital baskının iş akışlarına nasıl dahil edilebileceğini ve şirketlerine fayda sağlayabileceğini anlamalarına yardımcı olmalıdır.

Görüşmeyi başlatırken

Bu görüşmelere, dijital baskının potansiyel ticari yararlarını açıklayarak başlanmalıdır. Dijital baskıyı endüstriyel alanda kullanmanın en net yararı, düşük maliyet ve yüksek hızla tek seferlik baskı üretebilme imkanıdır. Analog veya serigrafi baskı yöntemlerinde son derece yüksek maliyetli işlemler, şimdi dijital baskı ile erişilebilecek hale gelmiştir.

Baskı üreticileri, dijital baskı sayesinde istedikleri zaman ve yerde internet üzerinden sipariş verebilir ve son derece ayrıntılı seçeneklere sahip olabilir ve hatta sipariş formları ve matbaada bekleyen iş sıraları ile mümkün olmayacak bir süre içinde bastırtıp son haline getirtebilir ve teslim alabilirler.

Kişiselleştirme ve özel baskı yöntemleri de pazarlama, perakende ve diğer sektörlerde olduğu kadar endüstriyel müşteriler için de faydalı ve çekicidir. Satın alma geçmişinden demografik verilere ve hatta konum bilgilerine kadar çok çeşitli verilerden yararlanarak bireylere doğrudan kendileri ile ilgili basılı malzemeler temin etmek son derece değerli bir imkandır.

Ayrıca bu kişiselleştirme derecesi bir zamanlar yalnızca matbaa alternatifleri ile mümkün olan yüksek kaliteyle üretilebilir. Bu gelişmeler, en yeni teknolojiler ile çalışan dijital baskı şirketlerinin kullandığı ilgi çekici kağıt çeşitleri ile birlikte kullanıldığında, müşterileri büyük bir oranda memnun eden son ürünler ortaya çıkmaktadır. Bunun aksini iddia etmek zordur.

Endüstriyel şirketler dijital baskıdan nasıl yararlanabilir?

Dijital baskının avantajları, yenilikçi şirketler için çok büyük olabilir. Bazı şirketler dijital baskıyı pazarlama için kullanmaktadır: örneğin otomobil üreticilerinin dijital baskıdan yararlanarak araçları ile aynı şekilde kalemlikler ürettiklerini gördük. Grafik sanatı uzmanı Screentec, dijital alana yatırım yaparak şirkette çeşitliliği artırdı.

Bu girişim başarılı oldu, ciro arttı ve müşteri talepleri daha iyi karşılanabildi. Bu teknolojinin ortaya çıkardığı inanılmaz esnekliği Yönetim Direktörü Darren James şu sözlerle açıklıyor: “Kısa süreli müşteri teslim tarihlerini karşılayabilmek için bir sabah içinde arka arkaya halkalı cilt basmamız, membran tipi kaplama yapmamız ve Correx işaretleri basmamız gerekebiliyor. Océ Arizona ile bu sorun olmuyor.”

Alman baskı şirketi Falquon, tamamen benzersiz bir şey başarmak için ev sahiplerinden şirketlere kadar tüm müşterilerine zeminleri özel resim veya logolar ile kaplama imkanı sunuyor. Genel bir ürünün yüksek hacimli üretiminden, küçük ve yüksek değerli özel siparişlerin yerine getirilmesine doğru bir geçiş görülmektedir.

Falquon, Océ Arizona kurduktan iki yıl sonra en yoğun dönemlerde haftada 2000 metre kare baskı yapıyordu ve artan talebi karşılamak için iş gücünü %20 oranında artırmıştı. Bu süreç, dijital teknolojiye yatırımın geri dönüşünün net bir şekilde görülebildiği, son derece çarpıcı bir başarı hikayesidir.

Falquon, Avrupa’da maliyetleri kontrol etmek, satışları artırmak ve nihayetinde karlılığı artırmak için dijital baskıya dönen çoğu şirketten biridir. Dijitale geçme kararları, işletmelerini dönüştürebilmelerini sağladı. Dijital baskı devrimine katılmak sizin de iş stratejinizin bir parçası mı?

Bu haber toplam 2728 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.