17 Temmuz 2018 Salı 20:25
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9 Temmuz 2017 Pazar 19:48

Uludağ Reklam Lateks Teknolojisi ile Kapasitesini Genişletiyor

20 yıldır Marmara Bölgesi’nde açıkhava reklam sektöründe faaliyet gösteren ve tüm Türkiye’ye hizmet veren Uludağ Reklam, yakın zamanda parkuruna eklediği HP Latex 3100 ile baskılarını bundan böyle çok daha hızlı, çok daha yüksek kaliteli ve çok daha düşük maliyetler ile üretebilecek.
Uludağ Reklam Lateks Teknolojisi ile Kapasitesini Genişletiyor

20 yıldır Marmara Bölgesi’nde açıkhava reklam sektöründe faaliyet gösteren ve tüm Türkiye’ye hizmet veren Uludağ Reklam, yakın zamanda parkuruna eklediği HP Latex 3100 ile baskılarını bundan böyle çok daha hızlı, çok daha yüksek kaliteli ve çok daha düşük maliyetler ile üretebilecek. Biz de yeni yatırımlarının firmaya sunduğu avantajlar hakkında Uludağ Reklam firma sahibi Orhan Söylev ile konuştuk.

Öncelikle firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

20 yıl önce Bursa reklam sektöründe MT olarak başlayan iş serüvenim 1998 yılında aldığım kararla kendi iş yerimi kurarak yeni bir kulvara yelken açtı. Küçük adımlarla başladığım açık hava reklamcılığı işimi gün be gün büyütürken yatırımlarıma da devam etmeyi sürdürdüm. Küçük işler ile başlayan maceramız bugün Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına hizmet veren bir portföye ulaştı. “Odaklanmak başarının yarısıdır” felsefesiyle hareket ederek, sahiplendiğimiz açıkhava reklamcılığı alanında, yıllardır hiç durmadan yatırıma devam etmenin getirisini, bugün müşteri memnuniyeti olarak görüyoruz. Yıllardır istikrarla hizmet verdiğimiz müşterilerimizle birlikte büyümenin keyfini yaşıyoruz. Eksiksiz altyapımız ve aynı hedefe kilitlenen takım arkadaşlarımız ile yeni döneme güvenle bakıyor, hizmet verme şansı edineceğimiz yeni müşterilerimiz ile ulusal platformda gücümüze güç katarak ilerleme hedefimizi hergün yeniden tazeliyoruz.

Ne tür işler yapıyorsunuz? Faaliyet alanlarınız neler?

Açıkhava reklamcılığı denince akla gelen tüm ürün ve hizmetleri, Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisimizde gerçekleştirerek, Türkiye’nin her noktasına ulaştırıyoruz. Standart ürünlerin yanı sıra proje bazında da çalışmalar yaparak müşterilerimize katma değer yaratan özgün işler yapıyoruz.

Müşteri portföyünüzde yer alan firmalar hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?

Açıkhava ürünlerine ihtiyaç duyan her şirket ve marka için ihtiyaç duyduğu ürünleri üretme kabiliyetine ve üretim kapasitesine sahibiz. Gıdadan sanayi sektörüne, perakendeden eğitime çok geniş bir yelpazede müşteri grubuna sahibiz.

Bölgenizdeki iş potansiyeli ve firmanızın bu bölgede hakimiyeti ne düzeyde? Firmanızı farklı kılan nedir?

Merkezimizin bulunduğu Bursa, gelişmiş sanayisi ile ihracat bakımından Türkiye’nin ikinci şehri olma özelliğine sahiptir. Uludağ Reklam’ın, bölgesinde tanınan, güvenilir ve tercih edilen bir kimliğe sahip olması bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Bursa’da sektörümüzün önde gelen kuruluşları arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Kuşkusuz başarımızın arkasında, müşteri ihtiyaçlarına odaklı çözüm üretebilme yeteneğimiz, tecrübeli kadromuz, güçlü makine parkurumuz ve tüm bunların beraberinde kazandığımız hızlı çözümler üretebilme kabiliyetimiz yatmaktadır.

Makine parkurunuzda yer alan makineler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Üretim tesislerimizde projelendirme, tasarım, mobilya, metal büküm kesim, ağır ve hafif kaynak, dijital baskı, pleksi şekillendirme bölümleri kendi bünyemizde yer alan entegre bir kuruluşuz.

HP Latex 3100 modeline yatırım yapma nedenlerinizi öğrenebilir miyiz?

Kurumsal firmalara vermiş olduğumuz hizmetler gereği, sürekli aynı standartlara sahip, çevre ve insan sağlığına yönelik standartları bulunan, yüksek baskı kalitesi ile ön planda olan bir dijital baskı cihazı üzerinde çözüm arayışımız vardı. Son yıllarda HP Latex mürekkep teknolojisindeki gelişmeleri çok yakından takip ettik ve en son geliştirilen 3. nesil mürekkep teknolojisine sahip olan HP Latex 3100 makinesine karar verdik.

Muadillerine göre HP Latex 3100 modelinin size sunduğu farklı özellikler neler? HP’nin lateks baskı gücü ve teknik gücünde neler öne çıktı?

HP Latex mürekkep teknolojisi ilk çıktığı günden beri işletmelere çevreci üretim imkanı sunan ve insan sağlığı açısından çok önemli katma değer sağlayan bir teknoloji. Solvent makinelerin çevreye ve insana olan zararı artık tüm üretici firmalar tarafından biliniyor. Bizim için en önemli fark budur. Ayrıca makinenin çevreci özelliklere sahip olması, düşük üretim maliyetleri sunması, hız ve kapasite ihtiyaçlarımızı fazlası ile karşılıyor olması bizim için avantaj.

Hp Latex 3100 makinesi hangi uygulamaları yapmanızı sağlayacak? Bu uygulamalar için HP Latex baskı teknolojisini tercih etme nedeniniz nedir?

HP Latex 3100 makinesi ile şimdiye kadar yapmakta olduğumuz tüm baskı işlerimizi çok daha yüksek kalitede, çok daha yüksek hızlarda ve hatta daha düşük maliyetler ile yapabilmekteyiz. HP Latex 3100 makinesi kullanım açısından son derece kolay ve bir üretici firma için aranan ve beklenen tüm özellikleri içinde barındırabilmiş bir cihaz. Bu açıdan oldukça memnun olduğumuzu belirtmek isterim.

Bu makineyi aldığınızdan bu yana ne gibi kolaylıklar elde ettiniz?

Solvent makinelerde yaşanan malzemeye göre baskı tutarsızlığı sorunu HP Latex 3100 makinemizde kesinlikle ortadan kalktı. Çok daha fazla çeşitliliğe sahip ürün kullanma imkanımız oluştu. Sektörde bulunan tüm branda çeşitlerine, tüm tekstil bazlı ve kağıt türevi ürünlere baskı yapabilmekteyiz. Bu durum farklı uygulamaları hayata geçirmemize ve daha önce geri çevirmek zorunda kaldığımız işleri artık alabilmemize imkan sağlamaktadır.

Tüketim maliyetlerinde ne gibi avantajlar elde ettiniz?

HP Latex 3100 makinemiz ile baskı yapılan materyal baskı bitiminde hemen uygulamaya alınabilmekte. Bu durum bizler için oldukça önemli. Baskıdan çıkan bir işi hiç bekletmeden uygulamaya alabiliyoruz. Bu şekilde üretim hızımızı çok olumlu etkilemiş durumdadır.

Mat Kağıt ile iş ortaklığınızı değerlendirir misiniz?

Mat Kağıt firması ile uzun yıllardan beri tanışıklığımız ve muhabbetimiz vardı; fakat ilk defa HP Latex 3100 ürünü ile çalışma fırsatı yakaladık. Uzun yıllardır Mat Kağıt Satış Müdürü Metin Gönülkırmaz ile görüşüyorduk. Son görüşmemizde de yeni HP Latex 3100 baskı makinesinin özellikleri ile ilgili bizleri detaylı şekilde bilgilendirmişti. HP Latex mürekkep teknolojisindeki yeni gelişmeler, mürekkep yapısı, çizilmeme özelliği, düşük mürekkep tüketim maliyetleri, bizleri oldukça tatmin etti. Daha sonra tüm bu avantajları değerlendirdiğimizde HP’nin Latex teknolojisine yatırım kararı aldık.

Mat Kağıt’ın, HP ürünlerinde teknik servis hizmet anlayışı açısından Türkiye’de standartları belirleyen bir noktada olduğunu düşünüyorum. Tamamen müşteri odaklı bir hizmet anlayışı ile 7/24 hizmet alabildiğimiz bir yapıları var. Bu hizmet anlayışı da bizleri çok memnun ediyor.

Yılın geri kalanında pazar hedefleriniz neler?

Ulusal ve uluslararası müşteri portföyümüzü geliştirmeye devam etmek istiyoruz. Yeni iş beraberinde yatırımları da getiriyor. Dolayısı ile yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam edeceğiz. Şirket vizyonumuza uygun olarak sağlık, emniyet ve çevre kurallarından ödün vermeden Güney Marmara bölgesinde sektörümüzün lideri konumundaki şirketimizi global sahaya açmak ana hedefimizdir. Ardından Türkiye’de bilinen ve tercih edilen bir marka olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu haber toplam 2335 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.