17 Temmuz 2018 Salı 20:11
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Haziran 2017 Perşembe 12:52

MIMAKI ile Dijital Baskıda Yeni Yollar

PİMMS ve Enriko Aliberti firması tarafından 24-28 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize edilen MIMAKI Buluşması, İzmir ve çevre illerden gelen baskı üreticilerine MIMAKI çözümlerinin üretim esnekliği ve uygulama çeşitliliğini gösterdi.
MIMAKI ile Dijital Baskıda Yeni Yollar

24-28 Nisan tarihleri arasında PİMMS ve Enriko Aliberti’nin düzenlediği MIMAKI Buluşması, İzmir ve çevre illerden gelen reklam, endüstriyel ve tekstil baskı üreticileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Etkinlikte Mimaki baskı ve kesim makineleri çalışır vaziyette sergilenerek, üreticiler de Mimaki çözümlerini yakından inceleme fırsatı yakaladı.

Biz de etkinliğin ev sahibi Enriko Aliberti firmasının Satış Müdürü Hakan Uçar ile görüşerek, hem etkinlikle ilgili sorularımızı yönelttik hem de firmanın faaliyetleri hakkında bilgi aldık.

2015 yılından bu yana Pimms Group bayisi olarak Mimaki reklam, endüstriyel ve tekstil grubu baskı ve kesim makinelerin Ege Bölgesi’nde satış faaliyetlerini yürütüyorsunuz. Bayiliğiniz süresince Mimaki markasının Enriko Aliberti firmasına sağladığı katkılar hakkında ne söylemek istersiniz? Mimaki ürünleri firmanıza nasıl bir ivme kazandırdı?

1992 yılından beri faaliyet göstermekte olan firmamız, 1997 yılından beri başarıyla sürdürdüğü Konica Minolta markalı dijital baskı makinelerinin Ege Bölgesi Genel Dağıtıcılığı’nın yanında 2015 yılı itibariyle de Mimaki markasının Ege Bölgesi temsilciliğini yapmaya başlamıştır. 2015 yılına kadar kağıt ve benzeri medyalara baskı yapabilen ürünlerle müşterilerine hizmet veren firmamız, Mimaki markasıyla birlikte reklam, tekstil ve endüstriyel üretim alanlarında faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına yönelik dijital baskı çözümlerini de sunar hale gelmiştir.

Enriko Aliberti olarak bayisi olduğunuz PİMMS Group ile birlikte “Mimaki Buluşması” düzenlediniz. Etkinliğin amaçları ve hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Baskı sektörünün ihtiyaçları her geçen gün hızla değişiyor. Özellikle kişiselleştirilmiş baskı talepleri ve geleneksel yöntemlerle üretim yapan makinelerin yüksek traj beklentisi, üreticileri hızla yeni çözümler bulmaya zorlamaktadır. İşte bu noktada Mimaki dijital baskı ürünleri kullanıcıların karşısına çok geniş bir yelpazede çözüm sunan kaliteli bir alternatif olarak çıkmaktadır. Düzenlediğimiz Mimaki Buluşması etkinliğimiz ile yeni yol arayışı içinde olan müşterilerimize çözüm çeşitliliğimizi ve Mimaki teknolojisinin geldiği son noktayı yakından göstermek istedik. Bu nedenle de etkinliğimizin sloganını “Dijital Baskıda Yeni Yollar” olarak belirledik.

Etkinlikte hangi çözümleri sergilediniz? Sektörün en çok ilgi gösterdiği ürünler hangileri oldu?

Etkinlikte Mimaki’nin tekstil baskı, UV baskı, eco-solvent baskı ve bas-kes makineleri ile kesici plotter’larını sergileyerek ziyaretçilerimize oldukça geniş yelpazede baskı çözümlerimizi gösterme fırsatı yakaladık. Özellikle metalden ahşaba, camdan promosyon ve reklam malzemelerine çok geniş medya desteği sağlayan UV baskı makinelerimiz ve neon renkleri basabilen transfer baskı makinelerimiz ile doğrudan kumaşa baskı yapabilen tekstil baskı makinelerimiz büyük ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında, reklam ve endüstriyel sektörlere yönelik olarak UV LED masaüstü baskı makinesi grubundan, piyasaya ilk tanıtıldığı günden bu yana MIMAKI’nin amiral gemisi çözümlerinden olan MIMAKI UJF-6042MKII modelini misafirlerimize tanıttık. Özellikle promosyon ve hediyelik eşya üreticileri, cam ve dekorasyon sektörü ve copy center’lar, makinenin katma değerli üretim yapma becerisi, hızlı baskı yeteneği ve benzersiz baskı kalitesi sebebiyle bu serimize yoğun ilgi gösterdi.

Ayrcıa, geniş format UV LED grubunda MIMAKI JFX200-2513 modelini sergiledik. İzmir ve çevre illerde açıkhava reklam ve tanıtım sektörlerinin baskı ve kesim ihtiyaçları içinse, MIMAKI CJV300-160 modelini tanıttık. Kesim plotter’ları grubundan da MIMAKI CG-SR III modeli misafirlerimize tanıtıldı. Tekstil baskı grubunda ise pigment ve süblimasyon baskı makinelerini tanıttık. Transfer kağıdına süblimasyon baskı yapmak isteyen tekstil üreticilerine MIMAKI TS300P-1800 baskı makinemizi tanıtırken, pigment grubunda ise direkt kumaşa baskı yapabilen TX300P-1800 baskı makinemizi sergiledik.

Etkinliğe katılım ve ilgiden memnun musunuz? Etkinliğe katılanlar merak ettikleri tüm soruların yanıtlarını buldu mu?

Sunduğu üretim çeşitliliği açısından Mimaki ürünleri oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bu nedenle etkinliğimize açıkhava reklamcılığı ve promosyon ürünleri konularında faaliyet gösteren firmalar, matbaalar, fotoğrafçılar ve tekstil firmalarının yanında özellikle endüstriyel anlamda üretim yapan firmalardan ziyaretçilerimiz vardı. Ayrıca Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Matbaa Bölümü öğrenci ve akademisyenleri etkinliğimizi ziyaret etti. Böylece geleceğin baskı üreticilerine MIMAKI çözümlerini birebir tanıtmış olduk. Böyle bir etkinliği ilk defa düzenlememize rağmen beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Müşterilerimiz gerek yanlarıda getirdikleri numuneler üzerine baskılar yaptırarak gerekse yaptığımız demo uygulamaları hakkında bilgiler alarak üretim esneklikğini ve çeşitliliğini görme şansı yakaladılar.

Etkinlik hedeflerinize ulaşmanıza nasıl katkı sağladı? Satışa yönelik anlaşmanız oldu mu?

Bu tür etkinlikler bölgemizde çok az düzenlendiği için müşterilerimizin bu ölçekte ve çeşitlilikte makineyi bir arada görebilmelerini sağlamak bizim için inanılmaz keyifliydi. Kullanıcıların bu tür makinelerin sunduğu üretim çeşitliliğini ve baskı becerilerini yakından görmeleri ve makinenin çalışma performansına canlı şahit olmaları yatırım kararlarını vermede oldukça etkili olmaktadır. Dolayısıyla bu etkinlik sayesinde birçok müşterimiz MIMAKI ürünlerine yatırım yapma kararı verdi.

Bulunduğunuz bölge ve şehir açısından reklam sektörüne ait değerlendirmenizi alabilir miyiz? Bölgenizde sektörün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hızla gelişen dijital teknolojiye paralel olarak bölgemizde faaliyet gösteren ve atölyelerinde endüstriyel baskı makinelerini kullanan reklamcıların sayısının hızla artacağını öngörmekteyiz. Kendi atölyesinde makine kullanan reklamcıların sayısının artmasıyla birlikte rekabetin de zorlaşacağı bir gerçek. Ancak bu noktada, doğru ve kaliteli ürünlere yatırım yapmış, kesintisiz ve üst seviyede kaliteli teknik servis alabilen reklamcılar her zaman bir adım önde olacaklardır.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Etkinliğimize katılan tüm misafirlerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Yerleşik demo merkezimizde birçok makine modelimiz her zaman çalışır durumda sergilenmektedir. İstedikleri zaman ürünlerimizi yakından inceleyip test etme fırsatı bulabilirler. Bu konuda yetkili personelimiz ile iletişime geçmeleri yeterlidir. Son olarak bizlere verdikleri destekten dolayı, etkinlik süresince bizi yalnız bırakmayan Mimaki Türkiye Distribütörü PİMMS Ailesi’ne minnet ve teşekkürlerimizi sunmak isterim.

Bu haber toplam 2679 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.