20 Nisan 2018 Cuma 11:55
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Haziran 2017 Perşembe 11:28

Üretme Tutkunuzu Besleyecek Portatif CNC Tezgahı

Shaper Origin, artırılmış gerçekliği kullanarak isteyen herkesin kendi atölyesini kurup üretim yapmasını kolaylaştırıyor.
Üretme Tutkunuzu Besleyecek Portatif CNC Tezgahı

Evlerimiz 3B yazıcıların girmeye başlamasıyla birlikte içinde üretme ve yaratma isteği bulunan herkes kendi ihtiyaçlarına göre farklı ürünleri yazıcısından çıkarmaya başladı. Kimisi projeleri için baskı yaparken kimileri evde bozulan eşyaları onarmak için kullandı 3B yazıcıları. Bu teknoloji kadar üretken olan ancak yazıcılar kadar evimize giremeyen CNC (bilgisayar sayımlı yönetim) tezgahları da özellikle kesim işlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Bilgisayar tarafından programlanarak hazırlanan kesim rotaları sayesinde hata payı azalıyor ve ahşap, karbon fiber gibi çeşitli malzemeler tasarlanana uygun şekilde kesilebiliyor.

San Francisco merkezli girişim Shaper Origin, CNC tezgahlarının bu kolaylığını portatif bir forma sokuyor. Kesim yapılacak malzemelenin büyüklüğü ne olursa olsun özel bantlarla kesim rotaları belirleniyor ve Shaper Origin anında sanal bir harita çıkarıyor. Böylece siz minik hareketlerle kesim yaparken Shaper Origin de sürekli olarak rotayı doğruluyor. Eğer yanlış tarafa hamle yaparsanız da anında duruyor.

Bu haber toplam 1802 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.