20 Nisan 2018 Cuma 11:54
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Haziran 2017 Pazartesi 09:47

Uras Kimya FESPA 2017 Fuarı’nda Fitjet Süblimasyon Baskı Boyalarını Tanıttı

8-12 Mayıs tarihlerinde FESPA 2017 Fuarı’nda ürünlerini uluslararası reklam ve tekstil baskı pazarıyla buluşturan Uras Kimya, standında dijital tekstil boya ve sarf malzemelerini sergiledi. Biz de fuarda ziyaret ettiğimiz Uras Kimya Genel Müdürü Devrim Birsen ile bir araya gelerek, firmanın fuarda sunduğu yenilikleri konuştuk.
Uras Kimya FESPA 2017 Fuarı’nda Fitjet Süblimasyon Baskı Boyalarını Tanıttı

Öncelikle fuarla ilgili genel değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Fuar beklentimizin oldukça üstünde geçti. Özellikle Arjantin, Almanya, Fransa, İran ve Hindistan’dan gelen müşteri gruplarımızdan yoğun talep gördük.

Fuarda sergilediğiniz çözümleriniz neler? Bu ürünler hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? Uluslararası ziyaretçinin en çok ilgi gösterdiği çözümleriniz neler oldu?

Fuarda dijital tekstil boya ve sarf malzemeleri grubunda öncü ve yeni boyalarımızı tanıttık. Uluslararası standartlarda, süblimasyon baskı makine ve kafalarında sorunsuz çalışan yüksek haslık ve canlı renkler sunan Fitjet süblimasyon baskı boyalarımız yoğun ilgi gördü. Sektörde tanınmış uluslararası markalar arasına kalitesi ve kullanıcı dostu şartları ile giren FitJet süblimasyon baskı boyalarımız, dijital tekstile yeni bir soluk getirmiş olup liderlik için çıktığımız yolda doğru adımlar attığımızı ispatlamıştır. Halihazırda yer alan emprime baskı boyaları ve kimyasallarımıza ek olarak, sektöre yenilik getiren kullanımı kolay, haslıkları yüksek su bazlı (S10 –S20) organik ve plastik boyalarımıza yoğun talep oldu.

Fuar, uluslararası pazardaki konumunuzu nasıl etkiledi?

Hızla ivme kazanan marka ve ürünlerimizi ve ürünlerimize kattığımız yenilikleri yerli ve yabancı müşterilerimizle ve ziyaretçilerilerimizle paylaştık. Kullanıcılarımızın memnuniyetlerini bizimle ve diğer ziyaretçiler ile paylaşmaları ve yeni ürünlerimize olan olumlu yorumları bizi pazarda bir kez daha ileriye taşıdı. Fuarda yakında piyasaya süreceğimiz pigment ve reaktif boyalarımızı ayrıca boya guruplarımız ve yan kimyasalları konusunda geliştirdiğimiz Ar-Ge sonuçlarını ve projelerimizi ziyaretçilerimizle paylaştık; karşılıklı fikir alışverişleri ile çalışmalarımıza hız ve yenilik kattık.

Yılın ilk yarısına dair değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Özellikle yılık ilk zamanlarındaki sıkıntılar Mart itibariyle kendini istikrarlı bir yükselişe bıraktı. Şu anki piyasa hareketlenmelerinden son derece memnunuz. Mevcut pazarımızı son bir yıl içerisinde ciddi anlamda yükselttik.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektörde kullanılan tüm sarf malzemeler yerli üretime dönmeye başladı. Bu süreçte herhangi bi ithal ürünün Türkiye piyasasında kalite ve fiyat anlamında rekabet edebileceğini düşünmüyoruz.

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.