17 Temmuz 2018 Salı 20:09
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Haziran 2017 Pazar 09:35

Liteks Pesent’e Markasını FESPA Fuarı’nda Küresel Pazarla Buluşturdu

8-12 Mayıs tarihlerinde FESPA 2017 Fuarı’na katılan Liteks, Pesent’e marka dijital baskı kanvas ürünlerini, fuarı ziyaret eden reklam ve dijital baskı sektör profesyonellerine tanıttı. Biz de Pesent’e Satış Sorumlusu Uygar Coşkun ile görüşerek fuarla ilgili değerlendirmelerini aldık.
Liteks Pesent’e Markasını FESPA Fuarı’nda Küresel Pazarla Buluşturdu

Öncelikle fuara dair izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Liteks olarak Pesent’e markası altında üretimini yapmış olduğumuz dijital baskı kanvas ürünlerimizi, FESPA Hamburg fuarını ziyaret eden reklam ve dijital baskı sektöründeki distribütörler ve kullanıcılara tanıtma fırsatı bulduk. FESPA her yıl kendini geliştirerek büyüyor; biz de gelişen ve büyüyen bu fuarda yenilikçi ürünlerimizle yer alıp ihracat hedefimizi yakalamaya çaba gösteriyoruz.

Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Pamuk kanvas kumaşlarla üretilen ürünler fotoğrafçılık, albüm ve reklam sektörlerindeki firmalar için önemli bir ürün haline gelmiştir. Şu an için bünyesinde herhangi bir inkjet dijital baskı makinesi bulunduran firmalar, pamuk kanvas kumaşlarla çok yaratıcı tablo ve albümler üreterek firmalarına kar marjı yüksek ürünler kazandırmaktadır.

Bu noktada Pesent’e kanvas, bünyesindeki pamuk ve keten kumaşlarla üretilen özel ürünlerle fuardaki ziyaretçilere güzel fikirler vermiştir ve ziyaretçilerin ürün gamımız ile ilgili memnuniyeti de bizi sevindirmiştir.

Fuarda en çok hangi ülkelerden ziyaretçi ağırladınız? Türkiye’den bir katılımcı olarak ziyaretçilerden ne gibi geri bildirimler aldınız?

Fuarda en çok Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Polonya ve Romanya’dan ziyaretçiler ağırladık. Kanvas ürün gamımızdaki çeşitliliğinin yanı sıra, gerek müşteriye özel standart dışı enlerde üretim yapılması gerekse de müşteriye özel kaplama formülasyonları ve yeni kumaşlar geliştirilmesi gibi esnekliklerimiz müşterilerin ilgisini çekti.

Fuarda standınızda sergilediğiniz çözümler nelerdi? Kısaca ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Eco-solvent, latex, UV ve su bazlı mürekkep sistemleri kullanan inkjet dijital baskı makineleri için pamuk ve polyester kumaşlardan parlak, yarı parlak, mat görünüme ve geniş sayıda en alternatiflerine sahip Pesent’e dijital baskı kanvaslarımızı sergiledik.

Fuarda sektörden en çok ilgi gören çözümleriniz neler oldu?

Fuarda ilgi gören ürünlerimizden biri olan Pesent’e Digi 1560 Wall- Tex duvar kaplamasında kullanılmak üzere, dokuma polyester ve nonwoven kumaştan üretilen dijital baskı yapılabilir fonksiyonel kompozit bir ürün olarak geliştirilmiştir. Ürün sahip olduğu özel kaplama ile eco-solvent, latex ve UV mürekkep kullanılan inkjet baskı makinelerinde yüksek görüntü kalitesine sahip baskılar elde edilmesini sağlar. Dijital baskının yapıldığı ön yüz, dokulu yapısıyla baskılara derinlik ve farklı bir perspektif katmaktadır. Ürünün kompozit yapıda oluşu; duvar kaplamalarının sıkça değiştirildiği lobi, restoran ya da ofis duvar yüzeylerinin zarar görmesini engellemektedir. Bir diğer ilgi gören ürünümüz de Pesent’e Digi FR 1536 Lightbox kodlu ürünümüzdü. Bu teknik kumaş, reklam sektöründe ‘light box’ diye adlandırılan ışık kutusu yapımında kullanılmakta olup güç tutuşurluk özelliğini de sahiptir. Bu ürünümüz latex, UV ve eco-solvent makineler ile uyumluluk göstermektedir.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar neler?

Önümüzdeki yıllarda da Pesent’e kanvas ürünlerk iimizle FESPA Digital fuarına katılarak, reklam ve dijital baskı sektöründeki firmalara yenilikçi ürünlerimizi sunmaya ve kullanıcıların taleplerine göre yeni ürünler geliştirmeye devam ederek ihracat hedeflerimizi yakalamaya gayret göstereceğiz.

 

Bu haber toplam 2466 defa okunmuştur
Etiketler: , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.