16 Temmuz 2018 Pazartesi 03:29
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Haziran 2017 Pazar 09:10

MT Displays FESPA 2017’de Pazarın Farklı Taleplerine Yanıt Verdi

FESPA 2017’ye katılan M&T Displays, alüminyum reklam malzemeleri ve plastik levha ürünlerini uluslararası pazara sundu. Biz de fuarda sergiledikleri çözümler hakkında bilgi almak üzere M&T Displays Pazarlama Direktörü Ceyda Başgül ile konuştuk.
MT Displays FESPA 2017’de Pazarın Farklı Taleplerine Yanıt Verdi

Öncelikle fuarla ilgili genel değerlendirmenizi alabilir miyiz?

FESPA, baskı teknolojileri ve baskı malzemeleri ağırlıklı bir fuar olduğu için 7 senedir düzenli olarak katıldığımız bir fuar. Hem alüminyum reklam malzemeleri hem plastik levha ürün gruplarımıza yoğun ilgi oldu. Her ne kadar ilk ve son gün ziyaretçi sayısı daha kısıtlı olsa da, diğer 3 günde standımızı ziyarete gelen hedef ziyaretçi sayısı bizi memnun etti. Güney Amerika ve Avustralya kıtalarından gelen ziyaretçiler FESPA fuarının Avrupa, Asya ve Avrupa sınırlarını aştığını göstermektedir.

Fuarda sergilediğiniz çözümleriniz neler? Uluslararası ziyaretçinin en çok ilgi gösterdiği çözümleriniz neler oldu?

MT Displays olarak iki ana ürün grubumuzdan biri olan plastik levhalar, bu fuarda oldukça ilgi gördü. Sektörde bu ürün için giderek farklılaşan talepler var. Bu farklılaşan taleplere cevap verecek yatırımlar ve ürünler sunabildiğimizi görmek sevindirici oldu. Yeni geliştirdiğimiz Neo Plastech ürünü çok büyük talep aldı. Üzerinde çalıştığımız yeni ürün ile ilgili müşterilere ipuçları verdik. Pazardaki beklentinin olumlu olması bizlere doğru yolda ilerlediğimizi gösterdi.

Fuarın ziyaretçi profilini nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşılayan bir fuar oldu mu?

FESPA, belli bir müşteri hedef grubu olan bir fuar olduğu için, ziyaretçi ve ürün grupları açısından alıcı ve ürünün rahatça karşılaştığı bir fuar. Ziyaretçiler açısından, sektörleri ile ilgili her ürün ve bilgiyi bulabilecekleri bir fuar. Aynı şekilde katılımcı açısından da kaliteli ziyaretçiler ile buluşabildiği doğru bir nokta diyebilirim.

Fuarda yeni projeler gündeme geldi mi?

Plastech markalı ürün grubumuzda üzerinde çalıştığımız ürün ile ilgili yeni projeler ve tamamlayıcı ürünler söz konu olmuştur. 2017 yılı içerisinde bu projelerin gerçekleşmesini beklemekteyiz.

Fuar, uluslararası pazardaki konumunuzu nasıl etkiledi?

MT Displays özellikle Mart ayında yine Almanya’da yapılan büyük sektör fuarından sonra bu fuara katılan sınırlı sayıdaki Türk firmasıdır. Bu da MT Displays’in diğer firmalardan farkını net olarak göstermektedir. Her zaman ileriye dönük, sağlam temellerle çalışma anlayışımız, MT Displays’in farkını ortaya koymaktadır.

Yılın ilk yarısına dair değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Durgun ekonomik ortamlarda ihracat pazarları önemini artırmaktadır. Beklentileri ve talepleri doğru analiz ederek, hızlı servis ve kaliteli, farklılaştırılmış ürünler ile ekonomik çalkalanmalardan etkilenmeyecek şekilde kurulan yapı sayesinde MT Displays 2017 yılının ilk yarısını büyüme ile tamamlamaktadır.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Gelişen ekonomilerin takibi ve farklılaşan taleplere uyum, markalaşma, patentli ürünlerin geliştirilmesi çok önemlidir. Güçlü bir ARGE ve tasarım ekibi ile değişen teknoloji ve beklentilere uyum sağlamak çok önemlidir. MT Displays de bu yolda doğru ilerlediği için bugünkü başarısına ulaşmıştır

Bu haber toplam 2417 defa okunmuştur
Etiketler: , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.