17 Temmuz 2018 Salı 20:13
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Haziran 2017 Pazar 09:01

SAi FESPA 2017’de 25. Yılını Kutladı

8-12 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen FESPA 2017 fuarına katılan SAi, fuarda 25’inci yılını kutladı. Firma, beş gün boyunca standında yeni ürünlerini de ziyaretçilerle buluşturdu. Biz de fuarda bir araya geldiğimiz SAi Küresel Satış Sorumlusu ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Sarit Tichon ile konuştuk.
SAi FESPA 2017’de 25. Yılını Kutladı

FESPA 2017 için özellikle tanıtımını yaptığınız yeni bir ürün veya 25’inci yılınıza özel yeni bir proje var mı?

SAi olarak bu fuarda 25’inci yılımızı kutluyoruz ve bu fuarda esas odaklandığımız başlık bu. Ama bunun yanında fuarda iki yeni ürünümüzü tanıtıyoruz. Bunlardan ilki abonelik tabanlı yazılımımızdır. Bu yazılımımızla müşteriler tüm tasarımlarını Flexi ile yapabiliyor, tüm iş akışlarını gerçekleştiriyor, baskı ve kesim için hazır hale getiriyor. Kısacası Flexi için “hepsi bir arada” bir ürün diyebiliriz.

Tanıtımını yaptığımız diğer ürünümüz ise yeni bir mobil uygulama. SAi dünyada mobil uygulaması olan tek RIP yazılımıdır. Myflexi adını verdiğimiz bu uygulama aslında bizim piyasaya sunduğumuz ikinci uygulama. Pazara sunduğumuz ilk uygulamayı ise üç yıl önce bulut sistemi olarak sunmuştuk.

MyFlexi uygulamamız ise tabela ve dijital baskı atölyelerine oldukça büyük avantaj sağlayan bir uygulama. Kullanıcılarımız, bu uygulama sayesinde müşterilerine daha hızlı ve doğru bir şekilde fiyat teklifi sunabiliyorlar. Bizim müşterilerimizden edindiğimiz bilgilere göre, kendilerinin sıkıntı yaşadıkları ilk durum doğru fiyat teklifini sunabilmek. Birçoğu olması gerektiğinden daha düşük fiyat teklifleri veriyor ve sonunda para kaybediyor. Bu uygulamada hangi üründen tam olarak ne kadar kullanılacağı ve ürünlerin birim fiyatı gibi gerçek bilgileri girereken doğru fiyat teklifini müşterinize sunabiliyorsunuz. Bizim tüm uygulamalarımızın nasıl kullanıldığına dair videolarımız Youtube kanalımızda mevcuttur. Müşterilerimiz bu videoları izleyerek ürünlerimizi verimli şekilde kullanabilirler. Özetle; bizim geleneksel olarak alabileceğiniz yazılımımız, abonelik tabanlı yazılımımız ve bulut tabanlı yazılımımız mevcut. Yani biz müşterilerimize ihtiyaçlarına göre çözüm sunan bir firmayız. Birçok veriyi içinde bulunduruyoruz. Örneğin, yalnızca geçen yıl bulut RIP yazılımımızla 110 milyon adetten fazla iş yapıldı. Bu verilere ulaşabilmek demek tamamen farklı bir konsept demek. Burada bahsedilen bir yazılıma yeni fonksiyonlar eklemek değil, yepyeni bir konsept geliştirmektir. Pazardaki yazılımlara bakacak olursak birçok iyi yazılım olduğunu görürüz. Ama biz müşterilerimize değer katıyoruz. Müşterilerimizin de aradığı şey bu.

Peki yazılımlarınız hangi baskı ve kesim sistemleri ile uyumlu?

Yazılımlarımız tüm baskı ve kesim sistemleri ile uyumlu. Ama size HP’nin yeni bas-kes sistemi ile başlattığımız işbirliğinden de bahsetmek isterim. HP bu fuarda yeni bir bas-kes sistemi tanıtıyor ve biz de bu sistem için bas-kes çözümü olarak seçildik.

Bu işbirliğinden ne gibi sonuçlar bekliyorsunuz?

HP ile gerçekleştirdiğimiz ikinci OEM işbirliği oluyor. Elbette yeni işbirliğimizle daha fazla pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz.

Türkiye pazarına yönelik hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle küçük veya orta ölçekli olup olmadıklarına bakılmaksızın her türlü işletmeye yönelik çözümlerimiz mevcut. Özellikle abonelik tabanlı sistemimiz her türlü işletmenin maliyetlerini karşılayabileceği bir çözüm. Pazarın en üst segmenti bir yazılımın tüm fonksiyonlarına, tam tasarım özelliklerine ayda 49,99 Dolara ulaşma imkânı sağlıyoruz. Kullanıcıların bu abonelik sistemini istedikleri zaman iptal etme şansları da bulunuyor. İş hacimlerine göre abonelik sayılarını artırıp azaltma ve herhangi bir nedenle istediklerinde iptal etme gibi birçok esneklik sunabiliyoruz. Sanırım Türkiye pazarının ihtiyaç duyabileceği birçok özellik bizde mevcut.

Bu haber toplam 2512 defa okunmuştur
Etiketler: , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.