17 Temmuz 2018 Salı 19:57
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Haziran 2017 Çarşamba 13:56

Klimasan’dan Son Teknoloji EFI HS100 Yatırım Hamlesi

Klimasan, sektöründe lider olan Lidya Grup ile yaptığı işbirliğiyle, Manisa’daki fabrikasına EFİ’nin en büyük dijital baskı makinesini kurdu.
Klimasan’dan Son Teknoloji EFI HS100 Yatırım Hamlesi

İçecek vitrinleri ve ticari buzdolabı üreticilerinden olan ve dünyanın lider firmaları arasında yer alan Klimasan ;Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da 80’e yakın ülkeye ihracat yapıyor. Klimasan, bu yıl 330 bin adet ticari buzdolabı üretimi yapmayı planlıyor.

Klimasan’da,yatırımlar hız kesmiyor. Klimasan, sektöründe lider olan Lidya Grup ile yaptığı işbirliğiyle, Manisa’daki fabrikasına EFİ’nin en büyük dijital baskı makinesini kurdu. Bir milyon dolara yakın fiyatı olan “EFİ HS 100” dijital baskı makinesi yatırımıyla;sert materyallere baskı yapabilme özelliği ile birlikte, yüksek çözünürlük, yüksek kalite,düşük mürekkep tüketimi, düşük enerji tüketimi ve hızlı baskı özellikleri hayata geçiyor.

Lidya Grup, yatırım sürecinde aktif olarak destek verdi

Lidya Grup ile olan işbirliğine değinen Klimasan İmalat DirektörüAhmet Peker, “Lidya Grup ile daha önceden fotokopi makineleri nedeniyle işbirliğimiz vardı. Dijital baskı sektöründe yapacağımız yatırım sırasında da birlikte çalıştık. Tüm yatırım sürecinde ve denemelerde, aktif olarak yanımızda bulundular ve destek verdiler. Fiyat/performans oranında uygun çözümü ürettiler” dedi.

Yatırımın firmaya katacağı değer hakkında bilgi veren Ahmet Peker, şunları söyledi: “Artan kapasiteyi karşılamak, yüksek çözünürlük ile müşteri onaylarının hızlandırılması ve müşteri memnuniyetinin bir adım daha ileri götürülmesi hedefiyle yatırımı gerçekleştirdik. Üretim süreçlerinde, sert materyallere de baskı yaparak dışa bağımlılığın ortadan kaldırılarak, maliyetlerin düşürülmesini planladık. Klimasan, dijital baskı sektörüne yatırım yapan ilk firmalar arasındadır ve ilk makinemizi 2006 yılında devreye almıştık. Bu yıl yaptığımız EFİ HS 100makine yatırımı ile de teknolojimizi yeniledik” diye konuştu.

Lidya Grup, başarı dolu bir yıl geçiriyor

Klimasan’ın Manisa’daki fabrikasında EFİ HS 100 makinesinin kurulumu gerçekleştirdikleri anlatan Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları kaydetti: “Merkezi Amerika Silikon Vadisinde bulunan dünya devi EFİ’nin, en büyük makinesi olan EFİ HS 100’nin satışını ve kurulumunuKlimasan’datamamladık. EFİ HS 100 makinesiiçin Klimasan firması, ciddi analizler ve testler gerçekleştirdi. Gerçekleşen bu satınalma, ülkemizde dijital baskı sektörüne yapılan büyük yatırımlardan birisi olma özelliğini de taşıyor” şeklinde konuştu. Müşterilerine gerçek anlamda bir iş ortağı olma gayreti içerisinde bulunduklarını ifade eden Adem Öz; bir yandan müşterilerinin yeni iş fikirleri oluşturmalarına katkı sağlarken, diğer yandan doğru yatırımlar yapılması noktasında önderlik etmeyi sürdürdüklerini belirtti.

Klimasan içecek vitrinleri alanında dünya lideri

Klimasan’ın fabrikası, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 87 bin metrekare alan üzerinde bulunuyor. Ülkemizin yanı sıra, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da 80’e yakın ülkeye ihracat yapıyor. İçecek vitrinleri alanında dünyanın lideri arasında bulunan Klimasan’ın müşterileri arasında;Efes, Tuborg, Heineken, Carlsberg, SABMiller, Inbev gibi büyük içecek üreticileri ile, Coca Cola, Pepsi, Erikli, Pınar Su gibi soft drinks üreticileri ve Golf, Unilever, Panda, Kerevitaş, Migros söylenebilir. Klimasan’ın sahip olduğu kalite belgeleri arasında, ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO18001 İş Sağlığı ve Güvenliği vd gibi kalite belgeleri yer alıyor.

Bu haber toplam 2748 defa okunmuştur
Etiketler: , , ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.