20 Nisan 2018 Cuma 11:48
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:51

HP Açık Platform ve 3D Baskı Malzemeleri Geliştirmeleri ile Üretim Endüstrisini Yeniden Şekillendiriyor

Endüstrinin ilk 3D Baskı Malzemeleri Geliştirme Kitini duyuran ve dünyanın ilk 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarlarının kapılarını açan HP, iş ortaklarının yeni malzemeler için inovasyonlar yapmalarına yardımcı oluyor.
HP Açık Platform ve 3D Baskı Malzemeleri Geliştirmeleri ile Üretim Endüstrisini Yeniden Şekillendiriyor

HP, Katkılı Üretim Kullanıcıları Grubu (AMUG) konferansında, 3D baskı malzemeleri ve üretime hazır uygulama geliştirmeleri için açık platformunun önemli kilometre taşlarını açıkladı. Gelişmiş 3D baskı malzemeleri ve uygulamalarının maliyetlerini düşürmek ve geliştirmeyi genişletmek, global üretim endüstrisinin dijital olarak yeniden şekillendirilmesinde kritik bir katalizör. HP’nin 3D yazıcılar için benzersiz açık platform modeli, yeni malzemelerin ulaşılabilirliğini arttırıyor ve geniş uygulamalara hitap ediyor. Açık platform modeli ayrıca, malzemelerin ve geliştirmelerin maliyetlerini düşürüyor, hız ve performansta geliştirmelerin yapılmasını sağlıyor ve endüstrinin özel ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla parça özellikleri için yeni fırsatlar sunuyor.

HP 3D Malzemeler ve Gelişmiş Uygulamalar Müdürü Tim Weber konuyla ilgili açıklamasında, “Endüstri liderlerinin açık ekosistemi; daha geniş inovasyonlar, çığır açan ekonomiler ve 3D baskı malzeme ve uygulamaların daha hızlı geliştirilmesi için kritik önemde. Büyüyen sertifikalı ortaklık ağımız ve modern laboratuvar tesislerimiz, en inovatif ve üretime hazır 3D yazıcı çözümlerini sunmaya odaklanmış dinamik ortak çalışan topluluğu içerisindeki öncülüğümüzün göstergesi.” dedi.

Endüstrinin ilk 3D malzeme geliştirme kiti (MDK)

HP, SIGMADESIGN ile ortak olarak 3D baskı malzemeleri için endüstrinin ilk MDK’sını sunarak son kullanıcılar için sağlam ve geniş çeşitlilikte malzeme sunulmasını sağlayacak ve iş ortakları için sertifika ve test süreçlerini basitleştirecek. HP’nin 3D yazıcılar için açık platform stratejisinin temel bileşenlerinden biri olan MDK sayesinde şirketler, malzemeleri HP’ye test için göndermeden önce 3D toz yayılabilirliğini ve HP Jet Fusion 3D yazıcılar ile uyumluluklarını hızla test ederek sertifikalandırabilecek. Test ve sertifika sürecindeki bu basitlik, daha hızlı inovasyonu beraberinde getirirken güçlü kalite standartlarını da sağlayacak.

SIGMADESIGN Başkanı ve CEO’su Bill Huseby ise açıklamasında şunları söyledi: “HP, 3D yazıcıların prototipten üretime doğru evrimine liderlik ediyor. SIGMADESIGN olarak bu seyahat içerisinde üretimle ilgili atılan her adımın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Başarılı üretimin merkezinde malzeme vardır. HP’nin açık platformu ile voksel düzeyinde kontrolün bir araya gelmesi, trilyon dolarlık bu pazarda dijital dönüşümün hızlanmasına yardımcı olacak.”

Doğru kaynaklar ile malzeme ve uygulama geliştirmenin önemine değinen Huseby, “Büyük ve küçük birçok şirket, 3D baskı vizyonlarını istedikleri hızda hayata geçirecek kapasiteye sahip değil. HP Multi Jet Fusion teknolojisini kullanarak yenilik yapmaya hazır organizasyonlar için MDK gibi dünya sınıfı temel araçlar ve derin tasarım uzmanlığı sunmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

HP, dünyanın ilk 3D açık malzeme ve uygulama laboratuvarını açtı

Açık platform vizyonu ve yazıcı inovasyonu konusunda kırk yılı aşkın tecrübesi ile HP, şirketlerin 3D yazıcılar için yeni nesil malzeme ve uygulamalar geliştirmelerine, test etmelerine ve sunmalarına yardımcı olmak amacıyla dünyanın ilk modern laboratuvarının kapılarını da açtı. ABD’nin Oregon eyaletinde yer alan Corvallis şehrindeki HP 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı, iş ortaklarına 3D baskı teknolojilerinin evrimi ve yaygınlaşmasında kritik öneme sahip malzeme ve uygulama inovasyonunu hızlandıracak donanımlar ve uzmanlık sunacak. 2016 yılının Mayıs ayında HP, şu anki 3D yazıcı sistemlerine kıyasla kaliteli fiziksel parçaları 10 kata kadar daha hızlı ve yarı maliyetine üretmeye imkan veren üretime hazır 3D yazıcı sistemi HP Jet Fusion 3D yazıcı çözümünü duyurmuştu. Buna ek olarak fonksiyonel parçaların bireysel voksel seviyesinde (3D baskıda bir voksel, geleneksel baskıda bir 2D piksele denk geliyor) basılmasını sağlayan HP, müşterilere parça özelliklerini dönüştürmeleri ve kitleler için özelleştirmeler yapmaları için benzersiz bir kabiliyet de sunuyor. Yeni laboratuvar hakkında daha fazla bilgi ve malzeme inovasyonunu gösteren fotoğraflar için tıklayınız.

BASF ve Evonik, HP ile birlikte malzeme geliştirilmesi konusunda inovasyon yapıyor

HP’nin iş ortakları ve malzeme alanında global liderler BASF ve Evonik, HP’nin açık platformunu kullanarak ve yeni HP 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı’nda çalışarak yaptıkları yeni inovasyonlar hakkında detayları paylaştı. BASF Kuzey Amerika 3D Baskı Müdürü Kara Noack yaptığı açıklamada, “BASF’de amacımız müşterilerimizin sağlam ve fonksiyonel parçaları inovatif malzeme çözümleri ile üretebilmelerini sağlamak. Malzeme geliştirmesini hızlandırmak için HP Açık Platformu ve Corvallis’deki test laboratuvarını kullanmak 3D baskının potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyoruz.

Bu açık platform, BASF’ye müşteriler ile işbirliği yapmaya imkan veriyor. Ayrıca HP ile birlikte sadece malzeme pazarını hızlandırmakla kalmıyoruz aynı zamanda üretim içerisinde 3D baskı kullanımını da yaygınlaştırıyoruz.” dedi. HP’nin 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı’nda çalışmanın sunduğu avantajlara ve şirketin HP’nin Multi Jet Fusion teknolojisi için sertifikalı malzeme üretimine yaptığı katkılara da değinen Noack şöyle devam etti: “HP’nin 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı’nı kullanarak BASF’nin deneyimi ve Ar-Ge kabiliyeti sayesinde daha iyi mekanik özelliklere sahip malzemelerin geliştirilmesini hızlandırıyoruz. TPU ve termoplastik poliüretan gibi termoplastik elastomerlerin birçok versiyonunu geliştirerek ürün portföyünü daha da genişletiyoruz. HP’nin 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı sayesinde endüstriye inovatif malzemeler sunabiliyoruz.”

Evonik ise HP Açık Platformu için sertifikalı malzemeleri ticarileştirme planlarını açıklayan ilk iş ortağı oldu. Bu amaçla Evonik, HP Jet Fusion 3D baskı çözümü için PA-12 toz malzemesi VESTOSINT 3D Z2773 ürünün özelliklerini ve geliştirme süreci ile ilgili bilgileri paylaştı. Evonik Yüksek Performanslı Polimerler Birimi Müdürü Dr. Matthias Kottenhahn açıklamasında şunları söyledi: “Ekim ayında, VESTOSINT 3D Z2773’ün başarılı sertifikasyonunu duyurduk. Şimdi ise bu ürünün Mayıs ayında pazara sunulacağını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Kottenhahn sözlerine şu şekilde devam etti: “HP Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı’nı kullanarak, ciddi özelliklere sahip inovatif yeni malzememizi sadece altı ay içerisinde geliştirdik, sertifikalandırdık ve satmaya başladık. 3D malzemelerinin üretimi konusundaki ortak çalışmalarımız HP’nin MDK ve 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı gibi açık platform yatırımları üzerine kuruldu. HP’nin malzemeler ve uygulamalar için ortaya koyduğu açık yaklaşım endüstrimiz için parlak bir gelecek ortaya koyuyor.”

Bu haber toplam 2120 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.