Canon, Océ Arizona 2200 Serisini Tanıttı

Canon, Océ Arizona 2200 Serisini Tanıttı
Flatbed baskıda sınıfının en iyi kalite ve verimliliğine sahip yeni CanonOcé Arizona 2200 serisi, çok farklı materyaller üzerinde yüksek kalitede baskı ve sonlandırma özellikleriyle; daha kısa teslimat süresinde esnek ve ölçeklendirilebilir bir çözüm sunuyor.


Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, baskı hizmetleri sağlayıcıları, güzel sanatlar baskısı üreticileri ve fotoğraf laboratuvarlarına yönelik ürettiği güçlendirilmiş, UV flatbed yazıcıların Océ Arizona 2200 Serisi’ni tanıttı. Baskı kalitesinden ödün vermeden kapasite artırımı ve çok yönlülük talebini karşılamak üzere tasarlanan Océ Arizona 2240, 2260 ve 2280 yazıcılar, baskı hizmeti sağlayıcılarının yeni pazar fırsatlarından yararlanmalarını ve daha geniş bir uygulama seçeneği aralığını keşfetmelerini sağlıyor.

63,4 m2/s’e kadar çıkan baskı hızı

Pazarda öncü Arizona 600 serisinin başarısını temel alan Océ Arizona 2200 serisi, baskı hizmeti sağlayan iş yerlerinin, müşterilerinden gelen hızlı teslimat isteklerini karşılayabilmelerine ve 63,4 m2/s’e kadar çıkan hızlarda satılabilir baskılar üreterek üretim kapasitesini geliştirmelerine olanak tanır.

OcéVariaDot™ gri tonlamalı baskı teknolojisi

Baskı hizmeti sağlayıcıları, yeni altı renkli Océ VariaDot™ gri tonlamalı baskı teknolojisiyle işaret panosu ve gösterge uygulamalarının ötesine geçerek, fotoğraf ve güzel sanatlar pazarına giriş yapabilir. Kullanıcı dostu pnömatik kayıt pimleri sayesinde hızlı, tekrarlanabilir ve kolay yükleme yapılarak maksimum düzeyde verimlilik elde edilebilir. Yazıcılara standart olarak eklenen Otomatik Yazıcı Kafası Bakımı Sistemi, renk başına 25 saniyeden daha kısa süre içinde elle müdahale gerektirmeyen, tamamen otomatik yazıcı kafası temizliği sağlayarak, her baskıda tutarlı püskürteç performansı sunar.

Océ ProCut dijital kesme sistemiyle bir arada çalışan yeni ONYX Thrive iş akışı çözümü, tüm ekran grafiği uygulamalarında sorunsuz iş akışı işleyişi sağlayarak verimliliği daha da artırır. Baskı hizmeti sağlayıcıları, hataları önceden ayıklayan ve maliyetli yeniden baskı ihtiyacını ortadan kaldıran otomatik sonlandırma yazılımı aracılığıyla materyalleri en iyi şekilde kullanabilir, israfı asgari düzeye indirebilir ve ek maliyet tasarrufu avantajlarından yararlanabilir.

Çeşitli yüzeyler üzerine yüksek baskı hızı

Gerçek flatbed mimarisi alışılmışın dışında şekil, ağırlık, yüzey pürüzü özelliklerine sahip olanlar veya ön kesimli medyalar dahil olmak üzere hemen hemen tüm sert medyalarda üstün kenardan kenara ve çift taraflı baskı sonucu sunar. Açık mavi ve açık macenta renklerinin de eklenmesiyle Arizona 2200 serisi çok daha pürüzsüz renk geçişleri, renk vurgulamaları ve çeyrek tonlar sunar. Böylece fotoğraf ve güzel sanatlar pazarlarına açılmaya olanak tanır. Ayrıca patentli ‘Aktif Piksel Yerleştirme Telafisi’ teknolojisi, gerek flatbed tablasının tamamında gerekse rulo medya seçeneğinde mükemmel bir tektip baskı geometrisi gerçekleştirir.

Baskı hizmeti sağlayıcıların kurum içindeki becerileri ve hizmetleri, daha etkili hale getirilmiş ve ısı çıkışı %15 oranında azaltılmış yeni bir UV kurutma sistemi sayesinde daha da genişler. Bu sistem ince film ve kendinden yapışkanlı PVC’ler dahil olmak üzere ısıya duyarlı esnek medya seçeneklerinde daha geniş bir aralıkta çalışılabilmesini kolaylaştırır. Arizona 2200 serisi ayrıca işletmenin büyümesi halinde yeniden ölçeklendirilebilir, kullanıcılar baskı kalitesini daha da iyileştirmek için istedikleri zaman ek mürekkep kanalları ekleyebildikleri gibi beyaz mürekkep ve cila ekleyerek uygulama çok yönlülüğünü daha üst bir seviyeye çıkartabilir. Dört, altı veya sekiz renkli kanallar kullanıcıların işleri için en iyi renk yapılandırmasını seçmelerine izin vererek, bu cihazların yüksek kaliteli baskı modlarında herhangi bir fonksiyonel veya fotoğrafik uygulama için uygun hale gelmesini sağlar.

Gece cihaz başında beklemeden baskı alabilme özelliği: Rulo Medya seçeneği

Yeni cihaz seçenekleri, 2,2 metre genişliğine kadar esnek medyada gece cihaz başında beklemeden baskı alınabilmesini sağladığı için işteki kârlılığını direkt artırır. Baskı hizmeti sağlayıcılar, ‘rulo medya’ seçeneğini kullanarak gün içinde sert medya üzerine ve gece rulo medya üzerine kesintisiz baskı alabilir ve böylelikle yatırım getirilerini en üst düzeye çıkartıp kritik siparişlerin teslimatını en kısa süre içinde tamamlayabilirler. Canon Europe Geniş Formatlı Grubu Avrupa Pazarlama Müdürü Mathew Faulkner, Océ Arizona 2200 serisi için şunları söyledi: “Şuan orta seviyede iş hacmine sahip olan baskı hizmeti sağlayıcıların işlerini büyütmeleri ve çeşitlendirmeleri için muazzam bir fırsat söz konusu. Ancak bunu başarılı bir şekilde yapabilmeleri için hız ve verimle birlikte baskı kalitesi de sunmalılar. Çünkü tüketicilerin talepleri sürekli değişiyor ve evriliyor. Océ Arizona 2200 serisi, çok farklı materyaller üzerinde yüksek kalitede baskı ve sonlandırmayla ve daha kısa teslimat süreleriyle esnek ve ölçeklendirilebilir bir çözüm sunuyor. Bu serinin baskı hizmeti sağlayıcılara sundukları teklifleri en üst seviyeye çıkartma ve birbirinden farklı mükemmel ürünleri hızlı ve maliyet etkin bir şekilde sunacak şekilde çalışma gücü kazandıracağına inanıyoruz. Bu geliştirme sürecinde kaliteyi, kullanım kolaylığını ve çok yönlülüğü temel alıyor, müşterilerimizin yeni gelir akışları yaratmalarına yardımcı olmaya dönük bağlılığımızı gösteriyoruz.”

Océ Arizona 2200 Serisi Temel Özellikleri:

• CMYK, açık mavi, açık macenta, Beyaz ve Cila kullanımıyla altı ve sekiz renkli baskı için opsiyonel destek ile ödüllü Océ VariaDot™ gri tonlamalı baskı kalitesi.

• Sert medya ve nesneler üzerine olası en iyi baskı sonuçları için gerçek bir flatbed mimarisi.

• 2,2 metre genişliğine kadar hemen hemen her türlü esnek medya seçeneğine gece başında beklemeden baskı alınmasını sağlayan Rulo Medya Seçeneği.

• 63,4 m2/sa.’e kadar baskı hızlarında satılabilir baskı özellikleri taşıyan grafikler ve nesneler sunar.

• Yüksek Çözünürlüklü modda baskı. Örneğin, mükemmel nokta pozisyonlandırması gerektiren sektörel uygulamalar için idealdir.

• Dört, altı veya sekiz renk kanalından baskıyla 50,8 mm kalınlığa ve 250 x 308 cm genişliğe kadar sert medyaya ve nesnelere uygundur.

• Standart Otomatik Bakım Sistemi özelliği elle müdahale etmeden yazıcı kafası bakımı yapılmasını sağlayarak püskürtecin sadece birkaç saniye içinde tekrar işlem yapmasına olanak tanır.

• Standart sert medya boyutları için optimize edilmiş altı/yedi bölgeli bir vakum sistemi.

• Kolay ve hassas sert medya yüklemesi için pnömatik medya kayıt pimleri.

• Océ ProCut iş akışıyla birlikte çalışarak baskı ve sonlandırma için modern bir uçtan uca işlem sunar. Océ Arizona 2200 serisi, 31 Mayıs 2016’da Drupa’da yapılanlansmanın ardından satışa sunuldu.Bu içerik 8561 defa okundu.