MIMAKI, FESPA Digital 2016’ya Damgasını Vuran Marka Oldu

MIMAKI, FESPA Digital 2016’ya Damgasını Vuran Marka Oldu
Endüstriyel reklam, pano ve tekstil dijital baskıları, MIMAKI ile FESPA Digital 2016’da görücüye çıktı. MIMAKI standında yeni teknolojiler ve çözümler numune baskılarla ziyaretçilere sunuldu.


8-11 Mart tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen FESPA Digital 2016 Fuarı’nda yerini alan MIMAKI, endüstriyel reklam, pano ve tekstil dijital baskıları ile fuara damgasını vurdu. MIMAKI, saatte 180m2 hıza sahip olan TS500P-3200 süblimasyon baskı makinesini fuar açılışının ilk 15’inci dakikasında satarak bir rekora imza attı. PİMMS Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler, fuarla ilgili “Bence MIMAKI’nin bugüne kadar katıldığı en verimli FESPA Digital fuarıydı, çok sayıda müşteriden makine talebi aldık” şeklinde konuştu.

Fuarda baskı ve kesim sistemleri alanındaki geniş çaplı portföylerini sergilediklerini dile getiren MIMAKI Türkiye Distribitörü PİMMS Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler şunları söyledi; “Ayrıca, yeni ürün duyuruları şeklinde bazı sürprizlerimiz oldu. Ziyaretçiler gerçek dünyadaki yenilikçi uygulama örneklerini, fuarın teması olan kahramanlar konulu baskıları fuar boyunca görme şansı yakaladılar. MIMAKI sistemleri ile dijital tekstil baskı ve konfeksiyon süslemenin yanı sıra, endüstriyel reklam (sign) ve pano grafiklerini oluşturabiliyorlar. Fuarın süper kahramanlar teması doğrultusunda, ziyaretçiler süper kahraman portrelerinin numune baskılarını yakından gördü.”

Stantlarında yer alan mevcut ürün portföyünün ve yeni ürünlerinin sektöre ve ziyaretçilere ilham verdiğinin altını çizen Selçuk Aygüler ,“Standımıza gelen ziyaretçilerin gelecekte işlerini daha karlı hale getirecek birkaç yeni fikirle fuardan ayrıldıklarına inanıyoruz. Bu konuda onlara nasıl yardımcı olabileceğimize dair yararlı görüşmeler gerçekleştirdik” dedi.

Geçen yıl lansmanı Türkiye’de yapılan MIMAKI SIJ320UV modelinin 6 renk+beyaz opsiyonlu UJV55-320 modeli de fuarda sergilendi.

Etkinliklerde MIMAKI Damgası

FESPA Digital Fuarı’nda aynı zamanda Kaplama Ustası Yarışması’nın (Wrap Masters) yine sponsoru olduklarını hatırlatan Aygüler, finalde bir Audi A1 Sportback aracın kaplandığını belirtti. Fuarın ilk günü, 8 Mart’ta gerçekleşen Dijital Tekstil Konferansı’nda Mike Horsten ‘Hızlı Modada Dijital Baskı’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak Horsten; “Ocak ayında Heimtextil Fuarı’nda ziyaretçilerin dijital tekstil baskısında kapasitesini artırmalarını veya yeniliklerini ekleyebilmelerini, geniş malzeme çeşidine canlı ve dayanıklı renklerde baskıyı kolay hale getiren çözümlerimizi sunarak büyük başarı elde ettik. Bu çözümlerimizi FESPA Digital ziyaretçilerine de getirmiş olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

PİMMS Gücünü MIMAKI Standında Hissettirdi

MIMAKI’nin Türkiye Distribütörü PİMMS, FESPA Digital 2016 boyunca firmaya gerçek bir partner desteği sağladı. PİMMS Genel Müdürü Selçuk Aygüler fuar boyunca 4 tekstil bayisi ve 2 sign bayisi ile birlikte MIMAKI standında Türkiye’den gelen ziyaretçileri karşılayarak, yenilikler hakkında bilgi verdiklerini söyledi.

Selçuk Aygüler sunulan yeni çözümler hakkında şu bilgileri verdi; “FESPA Fuarı’nda MIMAKI TS300P-1800 geniş format yazıcı ile geçen yıl başlatılan giyim ve tekstil uygulamaları için süblimasyon boyaları ve inkjet makineleri sergilendi. Tekstil üretim olanaklarını genişletmek için inkjet yazıcıların çok yönlülüğünü arttıracak yeni açık siyah, neon sarı ve floresan pembe mürekkepleri ziyaretçilere tanıtıldı. Bu SB410 süblimasyon spot renklerin moda, spor giyim ve deniz giyim sektörüne yeni gerçek değerler katacağına inanıyoruz. TS300P-1800’de yapılan testlerde florasan boyalar açık siyah mürekkep ile birleşerek daha göz alıcı muhteşem desenler ortaya çıkardı. Fuarda ayrıca süper geniş formatlı TS500P-3200 modeli 3.2 metre saatte 180m2 baskı yapabilen tekstil sektörünün vazgeçilmezi olacak yeni makine de tanıtıldı.”

Pazarda Büyüme Artacak

Pazar beklentilerine dair görüşlerini açıklayan PİMMS Group Pazarlama Müdürü İskender Karaduman ise şunları söyledi; “2016-2017 dönemini iyi geçireceğiz; çünkü AB’nin özellikle Euro bölgesinin dolar karşısında değer kaybetmesi Euro’yu ihracatçı olarak daha öne çıkaracak. Dolayısıyla Avrupa Uzakdoğu’dan da artık alımını azaltacak. Türkiye’ye dönmek isteyen AB’nin ekonomik büyümeyle beraber Türkiye’den alımlarını artıracağı bir sürece gireceğini düşünüyorum. Bu durumun da 2-3 yıl boyunca tüm ihracatçıların elini güçlendireceği beklentisi içindeyiz. PİMMS olarak bu yıl da büyümeye devam edeceğimizi, satışlarımızın Mart ayı itibarı ile daha da hareketleneceği düşünüyoruz.”

MIMAKI olarak tekstil baskı pazarında lider konumda olduklarını ifade eden Karaduman, yeni modellerle birlikte bu pozisyonun güçlenerek devam edeceğini belirtti. TS500P-3200 süper geniş formatlı 3.2 metre saate180m2 hızla baskı yapabilen yazıcının, özellikle ev tekstilleri sektöründe vazgeçilmez olacağına inandıklarını kaydeden Karaduman, TS300p-1800 modelinin ise yenilikçi hızlı elektronik kontrolleri ve Ergosoft yazılımı ile ayrıcalıklı bir yazıcı olarak sektörde iddialı olduğunu savundu. Karaduman; “Bu ürünlerin yanı sıra, reklam ve promosyon sektörü için UJF7151 (50x70cm) direkt olarak objelere baskı yapabilen UV-LED baskı makinası ve JFX200-2513 düz flat baskı yapabilen (250x130cm) UV-LED baskı makinası rakiplerini oldukça geride bırakan avantajlar sunuyor.”Bu içerik 14441 defa okundu.