Prodigital APPPEXPO Shangai Fuarı’nda En Yeni Teknolojileri Takip Etti

Prodigital APPPEXPO Shangai Fuarı’nda En Yeni Teknolojileri Takip Etti
Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü Dilli, DGI ve Gonzheng firmalarını yakından takip eden Prodigital, Mart ayında düzenlenen APPPEXPO Fuarı’nı ziyaret etti. Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tekeş, fuarla ilgili sorularımızı yanıtladı.


DİLLİ, DGI ve GONZHENG Group firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tekeş, Apppexpo 2015 Shanghai Sign Fuarı ziyareti hakkında görüşlerini dergimizle paylaştı…

Öncelikle organizasyon hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

Apppexpo 2015 Shanghai Sign Fuarı bu yıl biraz karmaşa ile açıldı. Bir hafta önce Guangzhou’da açılan fuarın etkileri görüldü. Shanghai’daki yeni fuar alanının henüz tamamlanmamış olması ve organizasyon eksiği, fuarın başarısını engelledi. Hem katılımcılar açısından hem de ziyaretçiler açısından sorunlu bir fuardı diyebiliriz. Uluslararası firmaların katıldığı holde biraz düzenleme yapılmıştı fakat diğer holler tamamen karmaşa içindeydi.

Fuarda temsilciliğinizi yürüttüğünüz markaları ziyaret ettiniz mi? Bu markalarla ilgili son gelişmeleri bizimle paylaşır mısınız?

Fuar ziyaretlerimize öncelikle uzun yıllardır distribütörü olduğumuz firmaları ziyaret ederek başladık. DİLLİ (Kore) firmasının yeni lansmanını yaptığı Kyocera kafaları ve dünyanın en kaliteli ve hızlı UV baskı yapan çözümleri olarak ürettiği makinalarını inceledik. Dilli, UV pazarında öncü ve takip edilen bir marka olup dünyanın en büyük UV üretim tesisine sahip bir makine üreticisi olduğunu fuarda bir kez daha kanıtladı.

Bunun dışında, saatte 139m2 baskı hızına sahip Hybrid sistem NEOSUN HB2504D-W2X serisi ve saatte 100m2 baskı yapabilen Flatbed NEOSUN FB2513-04DWX serisini yakından inceleme şansı edindik. Ayrıca yine DİLLİ firmasının RTR5006D/ RTR5004D Superwide 5 metre rulodan ruloya UV baskı yapan (250m2/saat) yeni makinesini de inceledik.

Ayrıca yine Kore firması olan DGI’ın tekstil baskı makinalarını inceledik. 3,20 metre tekstil pigment baskı makinasının bu fuarda lansmanı yapıldı. DGI’ın 180cm transfer baskı için ürettiği Kyocera kafa ya sahip ve saatte 200m2 üretim hızına sahip makinası da oldukça ilgi gördü.

15 yıldır distribütörlüğünü yaptığımız Gongzheng Group firmasının yeni ürünlerini de inceledik. Bu ürün 5 metre ebatlarında olup, saatte 380m2 hızındadır. Bu Starfire kafa kullanan solvent baskı makinasının da lansmanına katıldık. Ayrıca Gongzheng firması 5 metre UV baskı makinalarının da üreticisidir ve bunların yanı sıra tekstil transfer baskı makinalarının da fuarda tanıtımını yapmıştır. Panasonic kafa ve Starfire kafa kullanan kağıt transfer baskı makinaları oldukça ilgi gördü diyebilirim.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar neler?

Türkiye’yi temsilen fuara katılan Unifol ekibini ve Birol Bey’i başarılarından dolayı kutlamak isterim.Bu içerik 5408 defa okundu.