ACP Yapı Mevcut Ürün Portföyü ve Uygulama Faaliyetleri ile Türkiye'de Rakip Tanımıyor

ACP Yapı Mevcut Ürün Portföyü ve Uygulama Faaliyetleri ile Türkiye'de Rakip Tanımıyor
ACP Yapı firmasının Genel Müdürü Erhan Karabağ ile bir araya gelerek, hem firmanın faaliyet alanları hakkında bilgi aldık, hem de firmanın önümüzdeki dönem planlamaları hakkında konuştuk.


12 yıllık sektör tecrübesine sahip kadrosu ile 2013 yılında faaliyete başlayan ACP Yapı, Ankara’da bulunan merkez ofisi ve İstanbul’daki irtibat ofisi ile Türkiye geneline hizmet veriyor. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, farklı uygulama faaliyetlerine de imza atan firma, kendi markası altındaki ürünlerle de müşterilerine kaliteli çözümler sunuyor. Biz de ACP Yapı firmasının Genel Müdürü Erhan Karabağ ile bir araya gelerek, hem firmanın faaliyet alanları hakkında bilgi aldık, hem de firmanın önümüzdeki dönem planlamaları hakkında konuştuk.

Öncelikle sizin sektör tecrübeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

2002 yılından günümüze kadar reklam sektörüne toptan ve perakende malzeme tedariği ile ilgili çalışmalar yapmaktayım. 2002 yılından beri Polygal markalı polikarbonat levha, 2004 yılından sonra da öncelikle Alucobest markalı alüminyum kompozit levha ithalatı toptan ve perkende satışı şu an için ise kendi markamız olan Artbond markalı alüminyum kompozit levha satışı konularında faaliyet göstermekteyiz.

Firmanızın kuruluşu ve faaliyet alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?

12 yıllık sektör tecrübesi ile Şubat 2013 yılında kurulmuş bir firmayız. Ankara’da merkez, İstanbul’da ise irtibat ofisi ile faaliyet göstermekteyiz. Bayiliğini ve temsilciliğini yaptığımız ürünler ile ilgili olarak teknik kadromuz ve yetkin personelimiz ile müşteri memnuniyeti ilkesini ön planda tutmaktayız. Faaliyet konularımız; Alman menşeili Dorma markalı otomatik kapı ve aksesuar ürünlerinin proje bayisiyiz. Otel, alışveriş merkezi, hastane ve kamu binaları gibi projelere yönelik otomatik kapı imalat, montaj, teknik servis ve aksesuar satışı, Polygal Plazit markalı polikarbonat levha, solid polikarbonat levha, çekme ve dökme akrilik ürünlerine yönelik toptan ve proje bazlı işlere yönelik satış, Sistem Alüminyum firmasının üretimi olan yapı ve reklam sektörüne yönelik alüminyum kompozit levha satışı, alüminyum hırdavat aksesuar malzemeleri satışı, Duman tahliye ve havalandırma sistemlerinin projelendirilmesi ve satışı faaliyet alanlarımızın içerisindedir.

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Ürün yelpazenize eklemeyi planladığınız ürünler var mı?

Biraz önce konusu geçen faaliyet alanlarımızın içerisinde bahsettiğim mevcut portföyümüze yakında ses bariyeri ile ilgili çalışmalarımız eklenecektir. Bu konudaki Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

Temsilciliğini yaptığınız markalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Temsilciliğini yaptığımız Dorma ve Polygal Plazit markalı ürünlerin yanında alüminyum kompozit levhalar konusunda da kendi markalarımız olan Artbond, Alucoline ve Alcopan ürünlerini de kullanıcılara sunmaktayız.

“Talep edilmesi durumunda teknik bilgi detay ve projelendirme hizmeti de sunuyoruz”

Rakip firmalara kıyasla, ACP Yapı Elemanları firmasının müşterilerine sunduğu ayrıcalıklar nelerdir?

Stok ve tedarik gücü yüksek, müşteri memnuniyeti esasına göre faaliyet ilkesi, mevcut ürün portföyü ile ilgili sadece birim fiyat değil bunun yanında talep edilmesi durumunda teknik bilgi detay ve projelendirme hizmetinin de sunulabilmesi en ayrıcalıklı özelliğimiz diyebilirim. Bizim rekabet anlayışımızı da burada açıklamak gerekir ise; biz kendimizi müşteriye saygı çerçevesinde faaliyet gösteren yetkin firmalardan birisi olarak görüyoruz. Ürün portföyümüz ve faaliyet konularımızla sektörde farklılık yaratıyoruz. Bu konuda Türkiye’de bir alternatif daha bulunmamaktadır.

“Teknik servisimiz nöbet sistemi ile çalışıyor”

ACP Yapı Elemanları olarak müşterilerinize sunduğunuz satış sonrası teknik servis hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Otomatik kapı sistemleri için müşterinin olmazsa olmazı teknik servis hizmetidir. Faaliyet alanımız olan özellikli binalar örneğin, hastane, alışveriş merkezi, iş merkezi, otel gibi yapıların birçoğu 24 saat çalışmaktadır. Bu nedenle bizim de 24 saat teknik servis vermeye yönelik nöbet esasına dayalı bir sistemimiz mevcuttur. Sadece satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerle ilgili bu ürünlere yönelik 12 yıllık tecrübe nedeniyle herhangi bir şikayet olması durumunda konunun tespitini hemen yapmakta ve müşterimizin problemine çözüm üretmekteyiz. Bu konuda en büyük güç çalıştığımız tedarikçilerdir, bizim bu hassasiyetlerimize paralel tedarikçilerle çalışmak olmazsa olmazımızdır.

Aynı zamanda çeşitli uygulama projeleri de yürütüyorsunuz. Bu çalışmalarınız hakkında da bilgi verebilir misiniz? Birlikte proje yürüttüğünüz kurumsal markalar var mı?

Firmamız bünyesinde uygulama işleri ile ilgili olarak sadece otomatik kapılar ve panjur kepenk sistemleri vardır. Bunun haricinde polikarbonat levha, alüminyum kompozit levha ve compact laminat uygulaması yapan firmalara ihtiyaç duyduklarında teknik bilgi ve proje hizmeti sunmaktayız. Alüminyum ve reklam sektöründe Ankara ve İstanbul bölgelerinde uzun bir süre geçirmiş olmaktan dolayı birçok dost edindik. Bu vesile ile de bu dostlarımızın bilgi birikimi ve ürün portföyünü de aynı zamanda kendi bilgimiz ve ürün portföyümüz olarak kullanabilmekteyiz. Bu husus, çözüm üretebilmek açısından ciddi bir altyapı oluşturmaktadır. Dorma Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren satış pazarlama ekibi ile koordineli olarak devam etmekte olan yurtiçi ve yurtdışı birçok projeye yönelik projelendirme, tekliflendirme ve ürün satışı uygulaması gerçekleştirmekteyiz.

“2015 yılında İstanbul irtibat ofisimizi depodan satış formatına dönüştürme hedefimiz mevcut”

Önümüzdeki süreçte yeni iş ortaklıkları ve yeni distribütörlük anlaşmaları olacak mı? 2015 için belli hedefleriniz var mı?

Distribütörlük ile ilgili bina yapı otomasyonu ve çatı cephe kaplama ürünlerinde belli başlı görüşmelerimiz devam etmektedir. 2015 yılında İstanbul irtibat ofisimizi depodan satış formatına dönüştürme hedefimiz mevcut . Bunun yanında 3 bölgede de homeoffice sistemi ile çalışacak bir yapı ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar var mı?

SignGraphic dergisini uzun süredir takip ediyorum. Bu başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.Bu içerik 20263 defa okundu.