OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı 16.000 Yerli ve Yabancı Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı

OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı 16.000 Yerli ve Yabancı Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı
16-19 Ekim 2014 tarihlerinde, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, bölge şehirlerinin yanı sıra Türkiye’nin her yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. Ayrıca birçok ülkeden yabancı ziyaretçinin de geldiği OTM 2014 Fuarı’nda, 30 ülkeden toplam 560 firma katıldı.


Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun merkezi Gaziantep, dünya tekstil ve konfeksiyon sektörünü ağırladı. Tüyap ve Teknik Fuarcılık ortaklığıyla, TEMSAD desteğiyle ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Ortadoğu Fuar Merkezi işbirliğiyle düzenlenen OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, 16-19 Ekim 2014 tarihlerinde Ortadoğu Fuar Merkezi’nde yapıldı. OTM 2014 Fuarı’nda 30 ülkeden 560 firma, en yeni teknolojilerini ve ürünlerini tanıttığı OTM 2014’ü, yerli ve yabancı 16.000 ziyaretçi izledi.

OTM 2014 Fuarı, 16 Ekim 2014 Perşembe günü; Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakiboğlu, Ortadoğu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, TEMSAD Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adil Nalbant, Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve Gaziantep il idari yetkilileri ile sektörün ileri gelenlerinin katıldığı bir törenle açıldı.

Törende konuşan yetkililer, Gaziantep’te böyle kapsamlı ve büyük bir fuarın ilk defa yapılmasından memnuniyetlerini dile getirdiler. OTM Fuarı’nın bundan sonra uluslararası tanıtımını üstlenerek dünya genelinde marka haline getireceklerini ve bu fuarın devamlılığı için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladılar.

Fuara çevre illerden sektör yetkilileri ve ziyaretçiler geldi

Gaziantep’in yanı sıra OTM 2014 Fuarı’na çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden sektör yetkilileri geldi.

Özellikle Kahramanmaraş, İstanbul, Adana, Malatya, Kayseri, Bursa, Adıyaman, Şanlıurfa’dan yoğun ziyaretçi ağırlayan OTM 2014 Fuarı’nda, ziyaretçilerin geldiği diğer şehirler şöyleydi: Niğde, Hatay, İzmir, Mersin, Kocaeli, Uşak, Tekirdağ, Batman, Diyarbakır, Isparta, Denizli, Konya, Yalova, Osmaniye, Kilis, Van, Şırnak, Çorlu, Çerkezköy, Bolu, Tokat, Iğdır, Ankara.

Yurt dışından gelen ziyaretçiler, ülkelerine göre şöyle sıralandı: Suriye, İran, Özbekistan, Almanya, Tunus, Irak, Libya, Çin, Gürcistan, Tayland, Belçika, Kıbrıs, Ukrayna, Yemen, İngiltere, Fransa, İzlanda, Endonezya, Hindistan, İsveç, Kazakistan, Japonya, Ürdün, Makedonya, Avusturalya, Andorra.Bu içerik 17847 defa okundu.