Dijital Baskı Sektörü Profesyonelleri FESPA Eurasia'da Buluşacak

Dijital Baskı Sektörü Profesyonelleri FESPA Eurasia'da Buluşacak
4-7 aralık tarihlerinde ikincisi düzenlenecek FESPA Eurasia için geri sayım başladı. Fuarda dünyanın önde gelen 150 firması ve 200 marka ziyaretçilerle buluşacak. Bu sene 4 gün sürecek etkinlikte en yeni geniş format dijital baskı, serigrafi baskı ve tekstil baskı teknolojileri sergilenecek.


Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Asya pazarlarında faaliyet gösteren baskı ve endüstriyel reklam profesyonellerinin buluşacağı FESPA Eurasia 2014, grafik sanatlar alanında sektörün en önemli etkinlikleri arasında yer alıyor.

Etkinlik boyunca geniş format dijital baskı, sergirafi baskı ve endüstriyel reklamın yanı sıra tekstil baskı ve konfeksiyon süsleme sektörlerinin önde gelen firmaları yenilikçi ürün ve çözümlerini sergileyecek. Birçok uluslararası ve yerel firma, tam ürün yelpazeleri ve çözümlerinin yanı sıra, yeni ürünlerini de ilk kez FESPA Eurasia 2014’te ziyaretçilere sunacak.

Dijital baskı sektöründeki profesyoneller, aralarında Agfa, HP, Canon, Roland, Optimum Dijital, Pigment Reklam, Folpa, Lidya Grup’un da olduğu firmaları ziyaret edebilecek. Mirage Grup, HP XL 1500, Oce Arizona 250, HP LX 25500 ve d.gen Teleios 74/V8’i, dört dijital baskı makinesini tamamen yenilenmiş olarak, müşterilerin test ve denemesi için hazır olarak sunacak.

Geniş format baskı devi Roland DG, piyasaya yeni sürdüğü Texart kategorisinin ilk ürünü olan, süblime baskı için özel olarak geliştirilen Texart RT-640’ı sergileyecek.

FESPA Eurasia 2014’te önemli bir büyüme gösteren tekstil baskıcılığında Kornit, Reggiani, MS, d.gen, Konica Minolta, Monti Antonio, Huntsman Textile Effects ve Brother gibi birçok global firma stantlarında hazır bulunacak. Üç lider marka Epson, Mutoh ve Roland da etkinlikte güçlü bir şekilde varlığını gösterecek. Yerli tedarikçiler BTC, Future Reklam, Tekiner, Wermac, OTS ve AIT de dijital tekstil uygulamaları ve teknolojilerini sergileyecek.

Spot Ltd. Konica Minolta IJ Textile ile yeni hızlı modelinden, d.gen Inc. ile bilinenin aksine çok daha parlak renklere sahip pigment baskı teknolojisinin tanıtılacağı bir gösteri sunacak. Fuardaki bu yeniliklerin yanı sıra; d.gen‘in medya baskıcılığında efsaneleşen modeli Teleios‘ların geniş ve dar en makinaları, transfer baskıda yeni hızlı model Papyrus‘da, İspanyol MATIC firmasının kumaş kesme ve kaynak makinası ile birlikte gösterimde olacak.

Tecpro standını ziyaret edenler, firmanın sergilediği Epson süblimasyon yazıcılarla her tür kumaşa basılmış ürünlerden tablo yapmaya, süblimasyon transferinden promosyon malzemesi olarak kupalara, alüminyum üzerine baskıdan ahşap üzerine baskılara ve t-shirt baskılarına kadar birden fazla sektöre hitap edebilecek direkt uygulamaları da uygulamalı olarak görebilecekler.

Huntsman, en önemli endüstriyel baskı kafalarında kullanılan su bazlı mürekkeplerin ve tekstil sektörünün ihtiyacı olan tüm kimyasal mürekkep türlerinin son gelişmelerini sergileyecek.

Jalussa baskılı t -shirt ve promosyon desen tasarım CD’leri ile Yena Makine ise lazer ürünleri ile stantlarında yerlerini alacak.

Endüstriyel Reklam sektörü SDS, MT Displays, İstanbul Reklam, Doğan Reklam, 2E Teknoloji, Eray Reklam, gibi bölgesel distribütörler tarafından temsil edilecek. AYLED, kutu harf makina ve malzemelerini, kutu harf örneklerini, LED ürünlerini ve bu ürünlerle yapılmış uygulamaları sergileyecek.

Serigrafi baskıda son yenilikler çok sayıda uluslararası ve bölgesel tedarikçiler ile FESPA Eurasia 2014’te görücüye çıkacak. İmalatçı M&R, Serimak, S. Roque, Rok Makina standında ve Arioli, Arasteks standında olacak. SPS en son endüstriyel serigrafi makinelerini ilk defa bu etkinlikte sunacak. Fatih Tekstil, Extris, Fimor, Lancer, Ansal, Kemiteks, Feteks ve Öz Anadolu Kimya gibi konusunda uzman çözümler sunan diğer firmalar da fuarda olacak.

Katılımcı firmaların bir dizi teknolojilerini sunduğu standlara ek olarak, ziyaretçiler uygulama alanında çeşitli atölyelere de katılabilecek. Endüstriyel Reklam Atölyesi’nde neon yapımı, 3 boyutlu baskı, LED yapımı, kutu harf yapımı ve araç kaplama uygulamalarını görmek mümkün olacak. Tekstil Baskı Atölyesinde, birçok uygulamanın yanı sıra dört renk işleme, gömlek uygulamaları ve serigrafi gibi konular hakkında pratik ipuçları ve teknikler hakkında eğitim almak isteyen uzmanlara mükemmel bir fırsat sunulacak.Bu içerik 21199 defa okundu.