Kornit Digital Dikili ve Parça Kumaşa Direkt Baskı Yapan Sistemlerini FESPA Eurasia Fuarı'nda Türkiye Pazarına Sunuyor

Kornit Digital Dikili ve Parça Kumaşa Direkt Baskı Yapan Sistemlerini FESPA Eurasia Fuarı'nda Türkiye Pazarına Sunuyor
Storm II ve Paradigm II baskı makineleri, çevreci üretimleri ve maliyet açısından uygunlukları ile dijital baskının avantajlarını gözler önüne seriyor.


Türkiye’nin dijital tekstil baskı alanında hızla büyüyen bir ülke olmasını göz önünde bulundurarak, Dünya lideri Kornit Digital, direkt dikili ve parça kumaşa baskı yapan teknolojilerini FESPA Eurasia Fuarı’nda sergileyecek. Fuarda Kornit Storm II serisinin yanı sıra, ahtapot baskı sistemlerine entegre edilerek, serigrafi ve dijital baskının avantajlarını birleştiren Kornit Paradigm II serisinin canlı tanıtımı yapılacak. Ayrıca NeoPigment mürekkep teknolojisinin üstünlükleri anlatılacak. Kornit Digital’in dünya çapında 1,300 makinesinde kullanılan NeoPigment teknolojisi, ön işlem gerektirmeden, tek aşamada tüm kumaşlara yüksek kaliteli ve çevre dostu baskı yapılabilmesini sağlıyor.

Türkiye’de oldukça yoğun kullanılan geleneksel serigrafi baskı tekniği, düşük adetli ve değişken işlerin artması nedeniyle efektif olmaktan çıkıyor. Kornit Digital’in ahtapot baskı makinelerine entegre edilen, kullanımı kolay, dijital sistemleri sayesinde bu tür baskılar daha düşük maliyetlerde daha çabuk ve yüksek kalitede üretilebilmektedir. Direkt kumaşa baskı yapan sistemlerin avantajlarını açıklamak ve göstermek için Kornit Digital Türkiye Müdürü Doğa İpek ile birlikte firmanın satış mümessilleri Tetaş AŞ ve Pekiz Makina, FESPA Eurasia Fuarı’na katılarak etkinlikte hazır bulunacaklar.

FESPA Eurasia Fuarı’nda sergilenecek olan Storm II, Kornit Digital’in direkt dikili ve parça kumaşa baskı yapan geniş ürün gamı içerisinde yer almaktadır. Endüstriyel yapısı, yüksek baskı kalitesi ve üretkenliği sayesinde, az adetli baskılarını daha efektif yapmak isteyen işletmeler için ideal bir çözüm oluşturmaktadır. Çift palet yükleme sistemi sayesinde bir palette baskı devam ederken, diğer palete operatörün ürün serebilmesi mümkün olmaktadır. 1,5 litrelik mürekkep haznesi kesintisiz baskı yapılmasını sağlamaktadır. Fermuar, düğme ve düz durmayan çıkıntılı nesnelerin üzerinde baskıyı kolaylaştırmak için yüksekliği ayarlanabilir sekiz Spectra kafası bulunan bu makine, 50 x 70cm baskı alanı ve saatte 150 adet baskı yapma kapasitesine sahiptir.

Mevcut analog üretimlerine dijital özellikleri eklemek isteyen serigrafi baskı firmaları, geleneksel ahtapot ve oval baskı makineleri ile entegre edilebilen Kornit Paradigm II serisini fuar esnasında çalışırken görebilirler. Bu çok yönlü sistem, serigrafi baskı tekniği ile dijital baskı teknolojinin tek bir işte kullanılmasına imkan sağlar.Bu sayede sadece serigrafi baskıda yapılabilen özel efektler ile dijital teknolojinin yüksek kaliteli fotoğrafik ve değişken baskı imkanları birleştirilerek, komplike ve katma değerli ürünler üretilebilir.

Kornit Paradigm II modelinin güçlü yapısı ve ergonomik tasarımı, tutarlı ve yüksek kaliteli Spectra Polaris baskı kafaları ile 7/24 üretim imkanı sunmaktadır. Otomatik baskı ve renkleri üst üste oturtmadaki hassasiyetinin yanı sıra, sistem baskı üniteleri arasında kolaylıkla yer değiştirilebilir.Bu içerik 18260 defa okundu.