Beşinci Dijital Tekstil Konferansı FESPA Eurasia ile Birlikte Gerçekleşecek

Beşinci Dijital Tekstil Konferansı FESPA Eurasia ile Birlikte Gerçekleşecek

FESPA, 5 Aralık 2014 tarihinde, FESPA Eurasia 2014 İstanbul’un (4-7 Aralık) yanı sıra fuar merkezinin hemen yakınında bulunan WOW Otel’de beşinci Dijital Tekstil Konferansı’nı gerçekleştirecek.

Bir gün sürecek olan konferansta uluslararası dijital tekstil baskı uzmanları en yeni ürünler, trendler, örnek durum incelemeleri ve ticari ipuçları ile ilgili zengin bilgi, deneyim ve görüşlerini paylaşacak. FESPA’nın son olarak İtalya’nın Milano şehrinde düzenlediği Dijital Tekstil Konferansı, 101’i İtalya dışından gelen ve dijital tekstil baskısı endüstrisinin uluslararası cazibesini ortaya koyan toplam 157 temsilciyi ağırladı.

FESPA Pazarlama Müdürü Lorraine Harrow, “Türkiye’nin tekstil konusunda engin deneyimleri var; pamuk üretiminde dünya lideri, Avrupa’da giyim tedarikinde ikinci ve küresel anlamda ev tekstilinde en büyük üç tedarikçi arasında. Dolayısıyla FESPA’nın Dijital Tekstil Konferansı’nı düzenlemesi için son derece önemli bir yer. FESPA Eurasia ile aynı tarihlere denk gelmesi baskı profesyonellerinin ve tedarikçilerin kendilerini baskının tüm özellikleri konusunda eğitme imkânı yakalamalarını sağlayacaktır” dedi.

Dijital Tekstil Konferansı promosyon ürünleri, tekstil baskı ve konfeksiyon süsleme, iç mekân tekstilleri ve kumaş tanıtım sistemleri de dahil olmak üzere dijital tekstil endüstrisini inceleyecek. Tüm oturumlarda İngilizce ve Türkçe olmak üzere simultane tercüme hizmeti verilecek. Konular arasında;

• Sektöre ilişkin güncel bilgiler

• Sektör stratejileri

• Transfer baskıya karşı doğrudan baskı

• Konfeksiyon baskı ve spor giyim

• İç mekân tasarımları

• Çevresel etkiler

• Dijital tekstil mürekkepleri

• Lider baskı firmaları ve son kullanıcılardan örnek durum incelemeleri yer alacak.

Konferansta Infotrend’den Ron Gilboa dijital tekstil pazarlarındaki büyüme ve kreatif gelişime ışık tutacak. ThinFolio CEO’su Mark Abramson tek seferliğine ve kısa süreli kullanılan baskılı ürünlerde otomasyonun faydalarını tartışırken, uluslararası moda tasarımcısı ve LA MOON Tekstil Tasarım’ın sahibi Hilal Özdemir moda endüstrisinde dijital tekstil baskıyı neden bir araç olarak gördüğüne ve bir moda tasarımcısı olarak nasıl faydalandığına değinecek. Bir gün sürecek olan konferansın katılım bedeli baskı firmaları için 60 euro; tedarikçiler ve üreticiler için 120 euro olarak belirlendi. Ziyaretçiler rezervasyon esnasında ‘FESPA’ adını vererek WOW otelde indirimli konaklama avantajından faydalanabilecekler.

FESPA Dijital Tekstil Konferansı hakkında daha fazla bilgi almak ve katılımcı kaydınızı oluşturmak için www.fespa.com/digital-textileconference/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Bu içerik 15185 defa okundu.