26 Mayıs 2018 Cumartesi 12:57
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Şubat 2013 Perşembe 01:29

1.KAYNAKÇILIK BECERİ YARIŞMASI WELD CUP 2013 TÜRKİYE AYAĞI SONUÇLANDI

Genç Nesil Yetenekli Kaynakçılar “Avrupa Yılın Genç Kaynakçısı” Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek.
1.KAYNAKÇILIK BECERİ YARIŞMASI WELD CUP 2013 TÜRKİYE AYAĞI SONUÇLANDI

Gedik Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak bir projeyle ülkemizde kaynak konusunda nitelikli gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak ve gençleri bu alanda uzmanlaşmaya teşvik etmek üzere düzenlediği “WELD CUP 2013” 1. Kaynakçılık Beceri Yarışması sonuçlandı.

İstanbul, Sakarya, Bursa ve Ankara’daki mesleki ve teknik eğitim okullarını temsilen okul müdürlüklerince belirlenen 17-23 yaş arası 99 öğrencinin danışman öğretmenler eşliğinde katıldıkları yarışmada gençler, Elektrik Ark Kaynağı, Metal Aktif Gaz Kaynağı, Tungsten Asal Gaz Kaynağı ve Oksi Asetilen Gaz Kaynağı kategorilerinde yarıştı.

İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Ark Kaynağı kategorisinde üçüncülük, Metal Aktif Gaz Kaynağı ve Tungsten Asal Gaz Kaynağı kategorilerinde ikincilik kazandı. Yarışmaya gönderdikleri öğrencilerin başarı ortalamasına göre okullar da ödüllendirildi ve İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birincilik kazandı. Sektörde bu yıl 50. yılını kutlayan yarışma sponsoru Gedik Kaynak 1. okulu 10 bin, 2. gelen okulu 5 bin, 3. okulu ise 3 bin TL değerinde kaynak malzemesi ve ekipmanlarıyla ödüllendirdi.

Yarışmada seçilenler ödüllerini 24 Ocak 2013’te Gedik Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin elinden aldılar. Yarışma birincileri ve öğretmenleri, 2013 Eylül ayında Almanya’nın Essen kentinde düzenlenecek olan 66. IIW (Uluslararası Kaynak Enstitüsü) Genel Kurul toplantısında, EWF (Avrupa Kaynak Federasyonu)’in de katkıları ile organize edilen “Avrupa Yılın Genç Kaynakçısı” yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

Bu haber toplam 5005 defa okunmuştur
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.